Pilka Nozna  T-Mobile Ekstraklasa Piast Gliwice - Lech Poznan n z Rafal Murawski (Lech) Bartosz Slusarski (Lech)  Gergo Lovrencsics (Lech) Kebba Ceesay (Lech)

Wypowiedzi piłkarzy w strefie mieszanej po meczu Lech Poznań – Korona Kielce:

Gergo Lovrencsics (pomocnik Lecha Poznań): To był bardzo ważny mecz, musieliśmy wygrać. Myślę, że forma nie jest jeszcze najwyższa, ale mimo to udało się zwyciężyć. Atmosfera w zespole się poprawiła, ale mamy jeszcze dużo meczów przed sobą. W niedzielę gramy Puchar Polski i musimy wygrać. Teraz wszyscy są szczęśliwi po wygranej, głowa do góry. Nie zwracam uwagi na to co krzyczą kibice, koncentruję się na boisku, na mojej grze.

Marcin Kamiński (obrońca Lecha Poznań): Cieszy, że w końcu udało się wygrać. Dobrze weszliśmy w mecz, dobrze zaczęliśmy grać piłką, wiadomo nic na początku nie strzeliliśmy, ale Korona także. Później strzeliliśmy dwie bramki, zero z tyłu. Solidna przewaga do przerwy, ale powiedzieliśmy sobie, że nie możemy odpuścić i się cofnąć. W drugiej połowie myślę, że też zagraliśmy dobrze z przodu.

Mateusz Możdżeń (pomocnik Lecha Poznań): Krótki oddech ulgi, pierwsze zwycięstwo, zdecydowane, co bardziej cieszy. W drugiej połowie nie potrafiliśmy skończyć akcji i skończyło się tylko 2:0. Za tydzień mecz Pucharu Polski, znów trzeba udowadniać, że forma rośnie i trzeba przejść Niecieczę. Zawsze po zwycięstwie powraca pewność siebie. Kibice powinni być z zespołem na dobre i na złe.

Vojo Ubiparip (napastnik Lecha Poznań): Pierwszą połowę zagraliśmy dobrze, drugą tyle, ile trzeba. Oczywiście chcieliśmy strzelić kolejne gole, po ciężkich dniach udowodniliśmy, że możemy dobrze grać  i tak trzeba trzymać, idziemy dalej. Czuję się dobrze na boisku, ale mogę grać jeszcze lepiej. Nie ma podstawowych napastników, trener może każdego posadzić na ławce. Dzisiaj najważniejsze było zwycięstwo, nie to kto strzeli. Moją pozycją zawsze będzie środkowy napastnik, tam gdzie muszę to gram, czas pokaże co dalej.