Koszykarki Enea AZS Poznań przegraną walką z JTC MUKS Poznań o awans do Tauron Basket Ligi Kobiet nie zakończyły sezonu. Akademiczki rywalizują jeszcze z AZS Politechnika Korona Kraków o 3. miejsce w lidze.

Enea AZS w sobotę ostatni raz w sezonie 2014/2015 zaprezentował się swojej publiczności w hali POSiR przy ulicy Chwiałkowskiego. Poznanianki bardzo dobrze rozpoczęły mecz z drużyną ze stolicy Małopolski. W pierwszej kwarcie przyjezdne miały niewiele do powiedzenia i po 10 minutach gry przegrywały 14:25.

Później mecz się bardzo wyrównał, ale krakowianki nie były w stanie odrobić strat z początku zawodów. Największą szansę na odwrócenie losów spotkania AZS Politechnika Korona miał w połowie trzeciej kwarty. Gospodynie przeżywały wtedy ogromny kryzys rzutowy i przez ponad sześć minuty zdobyły zaledwie punkt.

Krakowianki zmniejszyły straty do sześciu punktów na 33:39. Jednak dwie akcje z rzędu Magdaleny Wojdalskiej przerwały niemoc podopiecznych trenera Ryszarda Barańskiego, które już po chwili znowu miały bezpieczną przewagę. Ostatecznie poznanianki wygrały 55:48.

Obie drużyny nie mogą być zadowolone ze swej skuteczności. W drugiej połowie zdobyły w sumie zaledwie 35 punktów (17 – Enea AZS, 18 – AZS Politechnika Korona). Rewanż odbędzie się 17 kwietnia o godzinie 18:00 w Krakowie.

Enea AZS Poznań – AZS Politechnika Korona Kraków 55:48 (25:14, 13:16, 10:9, 7:9)

Poznań: Kinga Woźniak 19, Magdalena Wojdalska 14, Daria Marciniak 10, Patrycja Szelągowska 5, Karolina Budeń 3, Paulina Adamowicz 3, Wioletta Wiśniewska 1, Agata Siwińska, Maria Adamczak

Kraków: Agnieszka Krzywoń 13, Aleksandra Teklińska 11, Olga Kossmann 8, Kinga Wilk 6, Magdalena Grzelak-Gumuła 3, Agata Rafałowicz 3, Magdalena Puter 2, Dominika Majkut 2, Katarzyna Pasek, Katarzyna Homoncik,