– Drużynę Lecha po tych dwóch meczach i przed kolejnymi rundami wyróżnia to, że są zgrani i prezentują sporą jakość – powiedział po porażce i odpadnięciu z Lechem Poznań trener FK Sarajewo Dženan Uščuplić.

Bośniacki szkoleniowiec nie miał dobrego humoru po przegranej w Poznaniu. Wyróżnił jedynie grę w obronie swojej drużyny. Przyznał, że Lech był lepszy i bardziej zorganizowany. – Jedyne z czego mogę być zadowolony to organizacja gry w defensywie. Jeśli chodzi o poczynania w ofensywie to drużyna nie stworzyła sobie sytuacji, które mogłyby zagrozić bramce Lecha. Byli lepszym zespołem, bardziej zoarganizowanym, a szczególnie w ataku konkretniejszym.

Trener zapytany o jego zdaniem najlepszego piłkarza w Kolejorzu w tym dwumeczu odparł. – Po tych dwóch spotkaniach mogę wyróżnić i stwierdzić, że najlepszym piłkarzem Lecha był kapitan poznańskiej drużyny Łukasz Trałka.

Padło także pytanie o kolejnego rywala poznaniaków i jego szanse oraz o porówanie ligi bośniackiej i polskiej. – Drużynę Lecha po tych dwóch meczach i przed kolejnymi rundami wyróżnia to, że są zgrani i prezentują sporą jakość. Ale Basel też jest drużyną jakościową, więc będą to pojedynki bardzo zacięte. Ale kolejne rundy nie są przed Lechem zamknięte. Jeśli chodzi o porównanie ligi bośniackiej i polskiej to polską, na przykładzie Lecha, wyróżnia jakość.

Czy Lech jest w stanie wywalczyć awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów? Zdaniem trenera Uščuplicia szanse są. – Awans Lecha do Ligi Mistrzów jest możliwy, ma jakość. Oczywiście przed nim dobrzy przeciwnicy, ale tak długo jak trwa spotkanie Lech musi szukać swojej szansy.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz