Łukasz Teodorczyk - screen z fcdynamo.kiev.ua

Lech Poznań rozegrał pierwszy sparing podczas zgrupowania w Hiszpanii. Mistrz Polski przegrał z ukraińskim Dynamem Kijów 0:2. W barwach rywala zagrał były piłkarz Kolejorza Łukasz Teodorczyk, ale bramki padły kiedy nie było go już na boisku. Ich autorami byli Junior Moraes i Siergiej Miakuszko.

Lechici do tej pory rozegrali dwa sparingi. Na pierwszym zgrupowaniu przed rundą wiosenną Ekstraklasy na Cyprze zremisowali 1:1 z rosyjskim FK Ufa. W sobotę, już po powrocie do Polski, zagrali z pierwszoligowymi Wigrami Suwałki i wygrali 3:1. Teraz w Hiszpanii przebywają na drugim obozie przygotowawczym, a w środę rozegrali pierwszy z czterech meczów kontrolnych. Rywalem było ukraińskie Dynamo Kijów.

Od początku było widać, że to przeciwnik zupełnie innego kalibru niż wcześniejsi. Dynamo to uczestnik 1/8 finału tegorocznej Ligi Mistrzów, w której za miesiąc zmierzy się z Manchesterem City. W barwach kijowian występuje były napastnik Lecha Łukasz Teodorczyk.

W meczu ze swoją byłą drużyną zagrał od początku, miał też dobrą okazję do zdobycia bramki, ale jego główkę obronił Jasmin Burić. To była jedna z lepszych okazji dla Ukraińców w pierwszej połowie. Lechici taką mieli w jej końcówce, gdy Szymon Pawłowski po rajdzie podał przed pole karne do Sisiego, ale strzał Hiszpana złapał Ołeksandr Szowkowski.

Po przerwie Teodorczyka zastąpił Junior Moraes i już osiem minut po wejściu na boisku strzałem z dystansu dał prowadzenie swojej drużynie. Dynamo w tym momencie miało dużą przewagę na boisku, a w konstruowaniu akcji poznaniakom przeszkadzał wysoki pressing kijowian.

Kolejorz w końcu jednak zaczął stwarzać sobie okazje, ale nie potrafił ich wykorzystać. Dawid Kownacki w dobrej sytuacji uderzył za słabo, w kolejnych minutach Gergö Lovrencsics źle trafił w piłkę, a Karol Linetty strzelił obok słupka. Ukraińcy mieli znakomitą okazję w 79. minucie, ale Burić w sytuacji sam na sam powstrzymał Moraesa.

W doliczonym czasie gry Dynamo trafiło jednak po raz drugi. Bramkarz Lecha zdołał odbić jeszcze strzał Witalija Bujalskiego, ale dobitka z najbliższej odległości Serhija Miakuszki była celna. Ostatecznie mecz zakończył się porażką Lecha 0:2.

Kolejny sparing Kolejorz rozegra w sobotę z chińskim Jiangsu Suning.

Lech Poznań – Dynamo Kijów 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Moraes (53.), 0:2 Miakuszko (90.)

Lech: Jasmin Burić – Tomasz Kędziora (46. Gergö Lovrencsics), Paulus Arajuuri, Marcin Kamiński, Tamas Kadar – Łukasz Trałka, Abdul Aziz Tetteh – Sisi (46. Dawid Kownacki), Karol Linetty, Szymon Pawłowski – Maciej Gajos (70. Darko Jevtić)

Dynamo: Ołeksandr Szowkowski – Domagoj Vida (62. Vitorino Antunes), Jewhen Chaczeridi, Aleksandar Dragović, Vitorino Antunes (30. Danilo Silva) – Miguel Veloso (62. Witalij Bujalski), Serhij Rybałka (77. Radosav Petrovic) – Witalij Bujalski  (30. Denys Harmasz), Derlis Gonzalez, Ołeh Husiew (74. Serhij Miakuszko) – Łukasz Teodorczyk (46. Junior Moraes)