Biofarm Basket Poznań - Spójnia Stargard Szczeciński

Koszykarze Biofarmu Basket Poznań niespodziewanie pokonali na wyjeździe dużo wyżej notowany KS Spójnia Stargard 81:58. Do cennego zwycięstwa drużynę ze stolicy Wielkopolski poprowadził duet Piotr Wieloch (20 punktów) oraz Tomasz Smorawiński (19).

W poprzedniej kolejce Biofarm Basket w dramatycznych okolicznościach przegrał punktem ze Zniczem Pruszków. Drużyna prowadzona przez trenera Przemysława Szurka nie załamała się, a wręcz przeciwnie, pokazała w środę bardzo dobrą koszykówkę.

Na cztery minuty pierwszej kwarty był remis po 12, a następnie poznaniacy wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końca meczu. Koszykarze ze stolicy Wielkopolski powoli powiększali przewagę. Imponujące zwycięstwo 81:58 przypieczętowali w czwartej kwarcie, którą wygrali 23:14.

Zawodnicy Biofarmu Basket zaprezentowali w środę świetną skuteczność z gry 47,7%: 54,8% (23/42) za 2 i 34,8% (8/23) za 3 punkty. Do tego popełnili zaledwie osiem strat. Dla poznaniaków była to dopiero druga wyjazdowa wygrana oraz szóste zwycięstwo ogółem.

KS Spójnia Stargard – Biofarm Basket Poznań 58:81 (14:20, 14:20, 16:18, 14:23)

Szczegółowe statystyki dostępne są tutaj.

Stargard: Łukasz Pacocha 14, Karol Pytyś 12, Hubert Pabian 9, Maciej Raczyński 8, Konrad Koziorowicz 7, Bartłomiej Wróblewski 3, Paweł Bodych 3, Rafał Bigus 2, Bartłomiej Berdzik 0, Arkadiusz Soczewski 0, Damian Pieloch 0, Grzegorz Jankowski 0.

Poznań: Piotr Wieloch 20, Tomasz Smorawiński 19, Damian Szymczak 11, Szymon Michalik 7, Jakub Fiszer 6, Adam Metelski 5, Mikołaj Kurpisz 5, Michał Szydłowski 4, Mateusz Bręk 4, Bartłomiej Pawlak 0, Patryk Stankowski 0, Szymon Ryżek 0.