mkspoznanKolejne zwycięstwo w drugiej lidze odnieśli piłkarze ręczni MKS-u Poznań. W ostatnim meczu w tym roku pokonali na własnym parkiecie OSiR Komprachcice 35:28. Drużyna trenera Domana Leitgebera jako jedyny zespół bez porażki zajmuje pierwsze miejsce w tabeli.

Pierwszą bramkę zdobyli goście, a jej autorem był Jarosław Bus. To było jednak jedyne prowadzenie zespołu z Opolszczyzny w tym meczu. Poznaniacy mozolnie budowali swoją przewagę, a po kwadransie prowadzili 12:7. W poznańskim zespole skuteczni byli Tomasz Łączkowiak i Bartosz Przedpełski, a z linii siedmiu metrów nieomylny był najskuteczniejszy tego dnia Jakub Pochopień. Podopieczni trenera Nawrockiego w końcówce pierwszej odsłony zmniejszyli straty do dwóch bramek i do przerwy przegrywali 16:18.

Po zmianie stron dwie bramki z rzędu rzucili gospodarze i odskoczyli rywalom na cztery trafienia. Kiedy w 43. minucie czerwoną kartkę ujrzał Maciej Dubisz, a chwilę później z rozciętym łukiem brwiowym do szpitala pojechał Łukasz Niedzielak, w szeregach miejscowych pojawiła się obawa, że powtórzy się historia sprzed dwóch tygodni, kiedy o zwycięstwo musieli walczyć do ostatniego gwizdka. Tym razem horroru już nie było. Ciężar gry jeszcze raz wzięła na swoje barki para Pochopień – Łączkowiak, a w 53. minucie poznaniacy prowadzili już 31:25.

Ostatecznie MKS Poznań pokonał OSiR Komprachcice 35:28 i pierwszą rundę rozgrywek zakończył na pozycji lidera. Kolejny mecz podopieczni Domana Leitgebera rozegrają dopiero w przyszłym roku, a ich pierwszym przeciwnikiem będzie zespół Orlika Brzeg.

MKS Poznań – OSiR Komprachcice 35:28  (18:16)

MKS Poznań: T. Sobota, D. Zarzycki, B. Badowski – J. Pochopień 10, T. Łączkowiak 9, B. Przedpełski 4, M. Kasperczak 3, D. Komisarek 2, Ł. Niedzielak 2, M. Cegła, K. Szczukocki, W. Leder, M. Janur, M. Dubisz po 1, J. Perri, P. Jarosz.

źródło: mks.poznan.pl