foto: Piotr Przyborowski / aosporcie.blogspot.com
foto: Piotr Przyborowski / aosporcie.blogspot.com
foto: Piotr Przyborowski / aosporcie.blogspot.com

DSW Waterpolo Poznań raz wygrali, a raz przegrali w zeszły weekend w dwóch starciach z OCMER ŁSTW UŁ Łódź. Poznaniacy tym samym spadli na drugie miejsce w tabeli, wciąż z wielkimi szansami na nawet mistrzostwo Polski.

Poznaniacy w pierwszym sobotnim spotkaniu zagrali bardzo defensywnie, byli jednak również strasznie skuteczni w ataku, co przyniosło dziewięć goli. Mistrzowie Polski nie potrafili przechytrzyć dobrze ustawionych w obronie zawodników DSW, świetnie między słupkami prezentował się MIkhail Yazerski. Ostatecznie wicemistrzowie Polski zwyciężyli 8:7. Warto dodać, że była to pierwsza to pierwsza porażka ŁSTW w tym sezonie.

W niedzielnym rewanżu widać było już natomiast duże zmęczenie w zespole Jacka Maciąga. Wykorzystali to lepiej wytrenowani zawodnicy z Łodzi, którzy dominowali przez większą część spotkania dominowali, by ostatecznie wygrać 11:6 i dzięki temu awansować do pozycję wicelidera tabeli.

DSW Waterpolo Poznań – OCMER ŁSTW UŁ Łódź 8:7 (3:1, 0:0, 3:2, 2:4); MVP: Mikhail Yazerski – Piotr Michalski
DSW Waterpolo Poznań – OCMER ŁSTW UŁ Łódź 6:11 (2:2, 1:3, 2:3, 1:3); MVP: Tomasz Różycki – Piotr Piątek

Skład DSW na ten dwumecz: Mikhail Yazerski i Paweł Domagała – bramkarze, Rafał Bocheński, Jakub Goździak, Tomasz Różycki, Oskar Szymonik, Michał Zawadzki, Marcin Drula, Bartłomiej Kowalewski, Rafał Iwanowicz, Michał Nowicki, Paweł Wielogórski, Dawid Łuc oraz trener Jacek Maciąg

Zobacz, co powiedzieli Tomasz Różycki, kapitan DSW Waterpolo Poznań, a także Jacek Maciąg, szkoleniowiec poznaniaków, po drugim ze spotkań.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments