foto: Piotr Przyborowski / aosporcie.blogspot.com
foto: Piotr Przyborowski / aosporcie.blogspot.com
foto: Piotr Przyborowski / aosporcie.blogspot.com

Zawodnicy DSW Waterpolo Poznań w miniony weekend dwukrotnie gładko rozprawili się w GKPW 59 Gorzów Wielkopolski. Dzięki wygranym na gorzowianami poznaniacy zostali nowym liderem Ekstraklasy.

Podopieczni Jacka Maciąga w sobotę grali nieco ospale, nie potrafili wykorzystać wielu sytuacji. Mimo braku skuteczności zdołali jednak wbić rywalom 15 goli, a duża w tym zasługa dobrze dysponowanego w ten weekend Kuby Goździaka, który za sobotnie starcie dostał nawet tytuł zawodnika meczu.

Na niedzielne spotkanie poznaniacy wyszli o wiele bardziej zmotywowani, czego efektem aż 20-bramkowa przewaga po ostatniej syrenie. Warto odnotować pojawienie się Pawła Domagały między słupkami DSW, który zastąpił w trzeciej kwarcie zmęczonego już trochę Miszę Yazerskiego i również zaprezentował się z dobrej strony.

Już w styczniu wicemistrzów Polski czeka bardzo ważny dwumecz z Legią w Warszawie. Na baseny Term Maltańskich zawodnicy DSW wrócą w lutym, przy okazji dwumeczu z Ocmerem Uniwersytet Łódzki ŁSTW.

DSW Waterpolo Poznań – GKPW 59 Gorzów Wielkopolski 15:5 (2:1, 4:2, 4:0, 5:2); MVP: Jakub Godździak – Jan Szabłowski
DSW Waterpolo Poznań – WTS Bytom 24:4 (5:2, 7:0, 7:0, 5:2); MVP: Marcin Drula – Filip Stonawski

Skład DSW na ten dwumecz: Mikhail Yazerski i Paweł Domagała – bramkarze, Rafał Bocheński, Jakub Goździak, Tomasz Różycki, Oskar Szymonik, Michał Zawadzki, Marcin Drula, Bartłomiej Kowalewski, Piotr Cichy, Michał Nowicki, Rafał Krawczyk, Artur Wróbel oraz trener Jacek Maciąg.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments