Dawid Kownacki - nr 11 / fot. youtube.com/LaczyNasPilka
Dawid Kownacki – nr 11 / fot. youtube.com/LaczyNasPilka

Reprezentacja Polski do lat 17 pokonała Grecję 2:1 w pierwszym meczu Elite Round mistrzostw Europy do lat 17. Strzelcem obu goli był Dawid Kownacki z Lecha Poznań.

Pierwszą bramkę zawodnik Kolejorza zdobył w 26. minucie, gdy uderzeniem z prawej strony pola karnego wykorzystał podanie Pawła Marczuka. Drugiego gola Kownacki strzelił na początku drugiej połowy. Oktawian Skrzecz dośrodkował niemal z linii końcowej boiska, a utalentowany piłkarz Lecha strzałem głową pokonał bramkarza gości.

W 79. minucie Skrzecza zmienił drugi z zawodników Lecha Poznań Kamil Szubertowski.

W ramach Elite Round w siedmiu grupach rywalizują po cztery reprezentacje. Do turnieju finałowego mistrzostw Europy do lat 17 awansują jedynie zwycięzcy grup. Polska rozgrywa swoje mecze w Grecji. W kolejnych spotkaniach podopieczni trenera Roberta Wójcika zmierzą się z Norwegia (27.03), a następnie z Turcją (30.03).  W meczu tych drużyn Turcja wygrała 3:2.

Grecja – Polska 1:2 (0:1)

Bramki: Andréas Xirós (63.) – Dawid Kownacki (26.), (49.).

Grecja: 1. Dimítris Katsimítros – 2. Andréas Xirós, 4. Giórgos Makrostérgios, 5. Strátos Svarnás, 3. Fótis Pantekídis (47. 16. Vassílis Karvounídis) – 7. Giórgos Manthátis, 8. Vassílis Angelópoulos, 6. Manólis Patrális, 10. Tássos Dimitriádis, 11. Panagiótis Gróssios (59. 17. Kyriákos Amarantídis) – 9. Lázaros Lábrou

POLSKA: 1. Bartłomiej Drągowski – 3. Paweł Marczuk, 5. Mateusz Wieteska, 4. Damian Dudała, 18. Michael Olczyk – 17. Oktawian Skrzecz (79. 13. Kamil Szubertowski), 16. Michał Borecki, 10. Filip Jagiełło, 6. Michał Walski (68. 14. Michał Biskup), 7. Miłosz Kozak (74. 8. Marcin Gałkowski) – 11. Dawid Kownacki

Żółte kartki: Angelópoulos – Skrzecz

Sędziował: Dienis Szczerbakow (Białoruś).