lechpoznanDariusz Formella, który w ostatnich dniach okienka transferowego podpisał kontrakt z Lechem Poznań został dzisiaj oficjalnie zaprezentowany jako piłkarz Kolejorza. Piłkarz będzie występował z numerem 28.

Formella trafił do Poznania z Arki Gdynia, której jest wychowankiem. Początkowo zawodnikiem Lecha miał zostać od lipca, jednak oba kluby doszły do porozumienia w sprawie wcześniejszego przejścia piłkarza do poznańskiego zespołu. W rundzie wiosennej będzie występował na zasadzie wypożyczenia. Od lipca w życie wejdzie umowa obowiązująca do końca roku, z opcją jej przedłużenia o kolejne trzy lata.

– Wiem do jakiego klubu przeszedłem i wiem jaka jest tutaj konkurencja. Na początku chcę przede wszystkim znaleźć się w meczowej osiemnastce, a później zadebiutować w lidze. By tak się stało, wiem że na każdym treningu muszę potwierdzać swoją wartości i przydatność w drużynie – przyznaje Dariusz Formella.

Siedemnastoletni piłkarz jest zawodnikiem ofensywnym, może grać zarówno jako napastnik oraz pomocnik, jak sam przyznaje najlepiej czuje się na lewym skrzydle. Jesienią zaliczył siedem występów w pierwszej lidze w barwach Arki Gdynia. Z tym zespołem zdobył też w ubiegłym roku Mistrzostwo Polski Juniorów Starszych oraz został brązowym medalistą Mistrzostw Europy wraz z reprezentacją Polski do lat 17.

źródło: lechpoznan.pl

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments