Dariusz Formella - fot. screen z LechTV

– Nie mogłem sobie wymarzyć lepszego scenariusza na zakończenia tej rundy i roku, jak zwycięstwo 1:0, po mojej bramce i do tego nad Lechią – skrzydłowy Lecha Poznań Dariusz Formella nie krył radości po wygranej nad Lechią Gdańsk.

W ocenie oglądających to spotkanie to właśnie młody piłkarz Lecha był najlepszym zawodnikiem na boisku. A jak on sam ocenił swoją grę? – Myślę, że bramka ma duży wpływ na ocenę mojego meczu. Miałem kilka zagrań z których do końca nie jestem zadowolony i na pewno będę chciał to poprawić, bo kilka strat było niepotrzebnych. Ale myślę, że ogólnie zagrałem nieźle.

Czy po tak dobrym występie Formella uważa, że ma szansę na stałe wskoczyć do pierwszego składu? – Teraz jest przerwa, potem okres przygotowawczy i trzeba będzie sobie to miejsce wywalczyć, bo każdy chce grać i na pewno nie będzie łatwo. Ale ja nie mogę odpuszczać.

Skrzydłowy po otrzymaniu piłki od Zaura Sadajewa pobiegł z futbolówką w pole karne, tam „zatańczył” z Marcinem Pietrowskim, a następnie strzałem w krótki róg pokonał Mateusza Bąka. Jak ta akcja wyglądała z jego perspektywy? – Pietrowski mocno się wycofywał, ale byłem na tyle blisko bramki, że postanowiłem uderzać. Nie wiem czy tam był rykoszet, bo głowę podniosłem dopiero wtedy, kiedy piłka już była w bramce.

Formella w tej rundzie częściej wchodził z ławki na boisko niż w podstawowym składzie, a gdy już zaczynał od pierwszej minuty zwykle grał dużo lepiej. – Każdy piłkarz chce grać w pierwszym składzie, każdy rywalizuje o miejsce w jedenastce. Czasami trzeba wejść z ławki, a czasami zacząć w pierwszym składzie. Jak wychodzisz od pierwszej minuty to masz więcej czasu, żeby coś pokazać. I ta gra wygląda lepiej.

Młody skrzydłowy Lecha był bardzo szczęśliwy po pokonaniu gdańszczan, gdyż jest wychowankiem Arki Gdynia, lokalnego rywala Lechii. – Nie mogłem sobie wymarzyć lepszego scenariusza na zakończenia tej rundy i roku, jak zwycięstwo 1:0, po mojej bramce i do tego nad Lechią. Gdy byłem w Arce Gdynia w juniorach to ani razu z nimi nie wygrałem.