Chaos Poznań - Sparta Jarocin / fot. Weronika Biskupska

W ostatnim jesiennym meczu przed własną publicznością poznański Chaos Poznań musiał uznać wyższość Sparty Jarocin 12:34 (6:14).

Od samego początku meczu widoczna była przewaga fizyczna zawodników Chaosu, którzy szukali szansy na powodzenie grą młyna, czemu zawodnicy z Jarocina przeciwstawiali się grą otwartą ręką w atak. Przyniosło to skutek już w 10. minucie, w której Sparta zdobyła pierwsze przyłożenie wraz z dodatkowymi punktami za podwyższenie.

Zawodnicy Chaosu rzucili się do odrabiania strat, lecz błąd indywidualny w ataku pozwolił jarocinianom przeprowadzić kontratak, który również zakończył się siedmiopunktową zdobyczą. Gospodarze odpowiedzieli dwoma rzutami karnymi skutecznie wykorzystanymi przez Jakuba Frąszczaka, co dawało nadzieję na zniwelowanie ośmiopunktowej straty w drugiej połowie.

W przerwie w poznańskim obozie nastąpiła mobilizacja, która miała pomóc odwrócić losy spotkania, niestety pierwsi punkty już w drugiej minucie drugiej połowy zdobyli goście po udanym kopie z rzutu karnego. Chaos ponownie odpowiedział sześcioma punktami z rzutów karnych Jakuba Frąszczaka, lecz poznaniacy potrzebowali przyłożenia.

Spowodowało to, że w poczynania obu drużyn wkradło się wiele nerwowości, za co sędzia skrzętnie karał zawodników obu drużyn żółtymi kartkami. Niestety otwarta gra poznaniaków narażała ich na kontrataki zawodników z Jarocina, którzy w przeciągu ostatnich pięciu minut dwukrotnie przykładali piłkę na polu punktowym poznańskiej piętnastki zdobywając dwanaście punktów.

Chaos Poznań – Sparta Jarocin 12:34 (6:14)

Punkty Chaos: Jakub Frąszczak 12 (4K)

Punkty Sparta: Bartosz Włodarek 17 (3P, 1Pd), Kacper Włodarek 12 (1P, 1K, 2Pd)
Chaos: Zbigniew Nowak (48. Maxime Witters), Jacek Biskupski (10. Martin Kubaś, 48. Dawid Woźniak), Krzysztof Peda (55. Zbigniew Nowak), Łukasz Wodziński, Łukasz Mądry (55. Mateusz Kaczmarek), Piotr Waliszewski, Michał Piotrowicz (34. Piotr Minkin, 65. Łukasz Wiśniewski), Tomasz Droszcz, Przemysław Połczyński, Jakub Frąszczak, Adam Tuliszka, Piotr Kaszkowiak, Bartosz Kasiński (38. Bartłomiej Karliński), Grzegorz Perz (40. Mikołaj Piotrowicz), Mateusz Sawicki

Sparta: Michał Kubicki, Łukasz Bobek, Błażej Kalinowski, Oskar Gibki, Daniel Jaworski, Marek Wesołek, Krzysztof Ermanowicz, Maciej Żarczyński, Kacper Włodarek, Bartosz Włodarek, Dawid Miękus, Konrad Gałczyński, Jacek Idzikowski, Łukasz Banasiak, Bartosz Tondaś

Zawodnicy rezerwowi: Mateusz Boruta, Dominik Wasilewski, Artur Gramała, Paweł Osołkowski, Piotr Tomalka

Żółte kartki: Przemysław Połczyński, Jakub Frąszczak (Chaos Poznań), Daniel Jaworski, Konrad Gałczyński, Michał Kubicki (Sparta Jarocin)

Sędzia: Dariusz Marciniak.

źródło: Chaos Poznań