Jakub Fiszer (Biofarm Basket Poznań) / fot. Irek Pindral

Biofarm Basket Poznań przegrał u siebie z meritumkredyt Pogonią Prudnik 52:67. O wyniku spotkania zdecydowała trzecia kwarta, którą goście wygrali 23:8.

Pogoń Prudnik to zespół z czołówki, a Biofarm Basket zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli I ligi. Mimo to gospodarze gospodarze bardzo udanie rozpoczęli mecz. Poznaniacy szybko objęli prowadzenie 10:1, a następnie nawet je nawet podwyższyli 19:7. Niestety podopieczni trenera Przemysław Szurka po pierwszej kwarcie mieli już tylko trzy punkty przewagi 20:17.

Do połowy drugiej części spotkania wszystko układało się po myśli zawodników ze stolicy Wielkopolski. Biofarm Basket nie stracił punktów przez 5 minut i ponownie miał dwucyfrowe prowadzenie 30:17. Goście powoli jednak zdobywali coraz większą przewagę na parkiecie.

W trzeciej kwarcie Pogoń odwróciła losy meczu. Prudniczanie szybko odrobili wszystkie straty, a następnie wyszli na prowadzenie 51:38. Poznaniacy nie poddali się i na 4 minuty przed końcową syreną przegrywali zaledwie 50:55.

Niestety w końcówce Biofarm Basket był bardzo nieskuteczny. Do tego gospodarze popełnili trzy straty i ostatecznie przegrali 52:67.

Biofarm Basket Poznań – meritumkredyt Pogoń Prudnik 52:67 (20:17, 13:11, 8:23, 11:16)

Biofarm Basket: Jakub Fiszer 12, Piotr Wieloch 8, Adam Metelski 7, Tomasz Smorawiński 6, Patryk Stankowski 6, Damian Szymczak 6, Wojciech Frąckowiak 5, Michał Szydłowski 2, Mateusz Bręk, Maciej Leszczyński, Mikołaj Kurpisz, Bartłomiej Pawlak.

Trener: Przemysław Szczurek.

meritumkredyt Pogoń: Grzegorz Mordzak 16, Paweł Bogdanowicz 11, Tomasz Wojdyła 10, Artur Grygiel 9, Tomasz Nowakowski 9, Patryk Nowerski 4, Wojciech Leszczyński 3, Kacper Stalicki 3, Adam Cichoń 2, Krzysztof Chmielarz, Tomasz Madziar, Mateusz Moczulski.

Trener: Tomasz Michalak.