Biofarm Basket Poznań - Spójnia Stargard Szczeciński

Nie było niespodzianki w meczu 1. ligi koszykówki męskiej pomiędzy Miastem Szkła Krosno a Biofarmem Basket Poznań. Lider tabeli pewnie wygrał u siebie 98:62.

Drużyna z Krosna przegrała w tym sezonie zaledwie jedno spotkanie i po niedzielnym spotkaniu zajmuje pierwsze miejsce na zapleczu Tauron Basket Ligi. Natomiast Biofarm Basket jest trzecią drużyną od końca. Dlatego faworyt tego spotkania mógł być tylko jeden.

Po pierwszej kwarcie nie było jeszcze tak źle, ale w drugiej części meczu gospodarze rozbili poznaniaków 33:8. Zgodnie z przewidywaniami zawodnicy Miasta Szkła przez całe 40 minut w pełni kontrolowali sytuację na parkiecie. Biofarm Basket starał się przeciwstawić faworytowi, ale różnica w umiejętnościach i doświadczeniu zawodników obu drużyn jest na razie zbyt duża.

Miasto Szkła Krosno – Biofarm Basket Poznań 98:62 (25:19, 33:8, 25:18, 15:12)

Krosno: Rduch 19, Oczkowicz 17, Dłuski 14, Małgorzaciak 12, Pisarczyk 10, Pełka 8, Wyka 8, Bręk 5, Baran 5, Rak 0.

Poznań: Wieloch 11, Szydłowski 10, Kurpisz 9, Szymczak 6, Stankowski 6, Fiszer 6, Metelski 5, Bręk 4, Frąckowiak 3, Michalik 2, Smorawiński 0, Ryżek 0.