Kinga Woźniak (ENEA AZS Poznań) w stroju "cywilnym" podczas meczu ze Ślęzą / fot. Irek Pindral

Koszykarki Enea AZS Poznań pokonały na wyjeździe AZS PWSZ II Gorzów 63:32. To ich trzecia z rzędu wygrana. Akademiczki w tym sezonie nie miały jeszcze takiej serii.

W połowie pierwszej kwarty gorzowianki prowadziły 11:10 i był to ostatnia taka sytuacja w tym spotkaniu. Poznanianki powoli zaczęły przejmować kontrolę nad meczem. Po dziesięciu minutach gry prowadziły 19:13. Na początku drugiej kwarty gospodynie zbliżyły się trzy punkty (16:19), ale zawodniczki ze stolicy Wielkopolski szybko odbudowały przewagę. Po pierwszej połowie było 30:20 dla Enei AZS.

W drugiej części spotkania podopieczne trener Ryszarda Barańskiego już zupełnie zdominowały swoje rywalki. AZS PWSZ był w stanie zdobyć zaledwie 12 punktów, a stracił 33. Tym samym Enea AZS wygrał 63:32. Poznanianki były zdecydowanie lepsze w zbiórkach (44 do 28) oraz miały lepszą skuteczność skuteczność rzutów z gry (36,8% do 25,5%).

Akademiczki zagrały świetnie w obronie, a przy tym bardzo czysto, ponieważ faulowały swoje rywalki tylko 7 razy, gorzowianki zanotowały aż 22 faule – dało to zespołowi trenera Barańskiego 27 rzutów osobistych, z których 19 wpadło do kosza (70% skuteczności).

Mimo, że Gorzów był faworytem w tym meczu, od początku spotkania wyszłyśmy mocno skoncentrowane i mimo wyrównanych kilku pierwszych minut, kontrolowałyśmy dalszy przebieg meczu. W drugiej połowie nie pozwoliłyśmy sobie na rozluźnienie, a mocna obrona przełożona na szybki atak spowodowała powiększanie przewagi – powiedziała po spotkaniu Magdalena Wojdalska z Enei AZS.

AZS PWSZ II Gorzów – Enea AZS Poznań 32:63 (13:19, 7:11, 4:16, 8:17)

AZS PWSZ II: B. Jaworska 8, L. Dubaj 0, A. Witkowska 7, K. Czarnodolska 2, A. Kopciuch 7, O. Trzeciak 2, B. Jezierska 0, K. Matkowska 2, K. Jaworska 4, P. Duchowska 0, M.Lasocka 0, K. Szałas 0.

ENEA AZS: D. Marciniak 21, I. Płóciennik 5, K. Banach 16, K. Budeń 5, A. Pietraszek 2, K. Stefańczyk 4, M. Wojdalska 8, M. Pawlikowska 0, K. Artyszko 0, A. Plucińska 0.