Koszykarze Biofarmu Basket Junior Poznań przegrali z WKK Wrocław 47:64 w finale mistrzostw Polski do lat 18. Jednak srebrne medale to ogromny sukces drużyny prowadzonej przez trenerów Bartosza Sikorskiego i Andrzeja Śniadka.

Wrocławianie byli uważani przez ekspertów i kibiców za zdecydowanych faworytów meczu o złoto. WKK przez cały turniej imponował przewagą fizyczną nad rywalami. Trener Tomasz Niedbalski miał do dyspozycji silny oraz wyrównany skład.

Jednak Biofarm Basket również prezentował się bardzo dobrze. W finale poznaniacy po pierwszej kwarcie prowadzili 20:19. Wrocławianie dopiero dwie minuty przed przerwą zaczęli budować przewagę, a po wznowieniu gry coraz bardziej dominowali na parkiecie. Biofarm Basket w drugiej i trzeciej kwarcie zdobył w sumie zaledwie 17 punktów.

Na początku ostatniej części meczu WKK prowadził już 57:37 i mógł spokojnie kontrolować końcówkę. Nie do zatrzymania był MVP całego turnieju Maciej Bender, który zdobył 22 punktów i miał 15 zbiórek. Drużyna z Dolnego Śląska bardzo dobrze zagrała w obronie, zupełnie wyłączając Dawida Gruszczyńskiego. Najlepszy strzelec Biofarmu Basket zapisał na swoim koncie tylko 8 punktów, z czego 6 w ostatniej kwarcie, gdy wynik spotkania był już rozstrzygnięty.

WKK Wrocław – Biofarm Basket Junior Poznań 64:47 (19:20, 15:8, 17:9, 13:10)

Oprócz Gruszczyńskiego do pierwszej piątki turnieju wybrany został także rozgrywający BBJP Patryk Stankowski.

MVP turnieju: Maciej Bender (WKK Wrocław).

Pierwsza piątka turnieju: Hubert Stopierzyński (KS Rosa Sport Radom), Jakub Mijakowski (Polonia Warszawa), Szymon Kiwilsza (WKK Wrocław), Dawid Gruszczyński (Biofarm Basket Junior Poznań) oraz Patryk Stankowski (Biofarm Basket Junior Poznań)

Nagrody organizatorów
Najlepszy zbierający – Maciej Bender (WKK Wrocław)
Najlepszy rozgrywający – Michał Kierlewicz (Polonia Warszawa)
Najlepszy strzelec – Wiktor Sewioł (WKK Wrocław)
Wyróżniający się zawodnicy: Kacper Bejnar (KS Rosa Sport Radom), Marcin Wiszomirski (Polonia Warszawa), Mikołaj Kurpisz (Biofarm Basket Junior Poznań), Piotr Ścibisz (WKK Wrocław)