Warta Poznań po czterech zwycięstwach z rzędu zanotowała wysoką porażkę. Zieloni przegrali na wyjeździe z Polonią Środa Wielkopolska aż 1:5.

W sobotę zmierzyli się dwaj bracia Bekasowie. Mariusz (trener Polonii) nadspodziewanie łatwo pokonał Tomasza. Przed rodzinnym pojedynkiem na papierze faworytem była Warta, która w tabeli zajmowała 4. miejsce, a drużyna ze Środy Wielkopolskiej była 10. Na boisku to jednak gospodarze szybko osiągnęli dużą przewagę. Już po 39. minutach Polonia prowadziła 3:0 po golach strzelonych przez Szymona Grzelaka, Krystiana Pawlaka i Krzysztofa Bartoszaka.

Tuż po przerwie na 4:0 podwyższył Krystian Pawlak, a kolejną bramkę dołożył Michał Stańczyk. W 68. minucie Krystian Łukaszyk ustalił wynik spotkania na 5:1. Po tej porażce Warta spadła na 7. miejsce w tabeli III ligi.

Polonia Środa Wielkopolska – Warta Poznań 5:1
1:0 – Szymon Grzelak (8.),
2:0 – Krystian Pawlak (24.),
3:0 – Krzysztof Bartoszak (39.),
4:0 – Krystian Pawlak (51.),
5:0 – Michał Stańczyk (60.),
5:1 – Krystian Łukaszyk (68.).

Polonia: Adrian Lis – Przemysław Warot, Radosław Barabasz, Szymon Grzelak, Paweł Przybyłek (42. Michał Stańczyk), Igor Jurga (77. Adrian Błaszak), Michał Chmielecki, Krzysztof Bartoszak (63. Krystian Olczyk), Jakub Solarek, Damian Buczma, Krystian Pawlak (Adrian Olczyk).

Warta: Mateusz Filipowiak – Dawid Czerniejewicz, Wojciech Onsorge, Adrian Laskowski, Tomasz Koziorowski (46. Dominik Drzewiecki), Krystian Łukaszyk, Filip Brzostowski (77. Adrian Owczarek), Alain Ngamayama, Kacper Ciupa (46. Gracjan Goździk), Michał Ciarkowski (67. Mateusz Górny), Łukasz Spławski.