Florecistka AZS UAM Poznań Marika Chrzanowska zajęła 14. miejsce na zawodach Pucharu Świata w Algierze. Lokatę niżej sklasyfikowana została jej koleżanka klubowa Hanna Łyczbińska.

Chrzanowska ma 20 lat i znajduje się jeszcze w wieku juniorki. W Algierze rozpoczęła od fazy grupowej, w której wygrała trzy z pięciu walk. Następnie w I rundzie turnieju głównego pokonała Włoszkę Camillę Mancini 15:6, a w 1/16 zwyciężyła nad Nicole Ross ze Stanów Zjednoczonych 15:11.

W 1/8 Chrzanowska przegrała z Rosjanką Janą Alborową 9:15 i została ostatecznie sklasyfikowana na 14. miejscu. To najlepszy wynik w startach w Pucharze Świata w jej karierze.

Druga z florecistek AZS UAM Poznań startująca w Algierze, Hanna Łyczbińska także rozpoczęła od fazy grupowej, którą zakończyła z trzema zwycięstwami i dwiema porażkami. 24-letnia zawodniczka w 1/32 wygrała z Chinką Yongshi Liu 15:9, następnie pokonała Węgierkę Aidę Mohamed 8:7. W 1/8 finału Łyczbińska przegrała najbardziej utytułowaną florecistką w historii Włoszką Valentiną Vezzali 3:7.

Najlepiej z Polek wypadła jej siostra Marta Łyczbińska. Zawodniczka Budowlanych Toruń zajęła 6. miejsce. Na 28. pozycji sklasyfikowana została natomiast Martyna Synoradzka z AZS AWF Poznań, która najpierw pokonała Rosjankę Adelinę Zagidullinę 15:10, a następnie przegrała ze zwyciężczynią Pucharu Świata w Algierze Amerykanką Lee Kiefer 13:15.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz