Siatkarze AZS UAM Poznań pokonali u siebie wicelidera drugiej ligi Orła Międzyrzecz 3:2. Po wygranej za punkt Akademicy są na czwartym miejscu w tabeli.

Początek sobotniego spotkania był bardzo wyrównany. Pierwsze dwa sety skończyły się na przewagi po 27:25. Najpierw dla poznaniaków, a następnie dla drużyny z Międzyrzecza. W trzeciej partii meczu gospodarze prowadzili 10:6 i… kompletnie stanęli. Wykorzystali to przyjezdni, którzy szybko wyrównali, a następnie wyszli na prowadzenie 14:10. Orzeł utrzymał tę przewagę, wygrywając ostatecznie 25:21.

Czwarty set rozpoczął się podobnie. Znowu AZS UAM zbudował sobie czteropunktową przewagę (11:7), ale tym razem podopieczni trenera Damiana Lisiecki w pełni kontrolowali sytuację na boisku, i bez większych problemów doprowadzili do tie-breaka.

W decydującej partii meczu walka toczyła się punkt za punkt. Jednak końcówka należała do poznaniaków, którzy wygrali piątego seta 15:12.

AZS UAM Poznań – Orzeł Międzyrzecz 3:2 (25:27, 27:25, 21:25, 25:20, 15:12)

Poznań: Przemysław Sas, Kacper Jankowski, Kamil Karwowski, Kamil Radzikowski, Michał Kolan, Miłosz Lipski, Rafał Stasiński, Damian Piórkowski (libero), Mateusz Dymecki, Piotr Sieńko, Dawid Wojdyński, Damian Lisiecki.

Międzyrzecz: Krzysztof Baran, Tomasz Chwirot, Jacek Gościński, Piotr Haładus, Damian Misterski, Miłosz Olejniczak, Krzysztof Rolewicz, Piotr Sęk, Dominik Sroga, Przemysław Strajch, Mariuz Szulikowski, Marcin Wanat.