azspoznanKoszykarze AZS Politechniki Big-Plus Poznań w końcówce rundy zasadniczej nie boją się nikogo. W niedzielę poznaniacy pokonali na wyjeździe BM Slam Ostrów Wielkopolski 77:69.

– Jesteśmy jak Robin Hood. Odbieramy punkty bogatym, a oddajemy tym biedniejszym – opisał swój zespół trener AZS Waldemar Mendel. Szkoleniowiec poznaniaków idealnie opisał swój zespół, który potrafi sensacyjnie zwyciężyć nad zespołem z czołówki, by następnie przegrać z teoretycznie łatwiejszym rywalem. Ostatnio jednak Politechnika złapała równy rytm. Cztery wygrane w pięciu spotkaniach mówią same za siebie. Do połowy lutego poznaniacy byli lepsi tylko w 3 z 22 meczów. Zmiana jest zatem znacząca.

W niedzielę o sile akademików przekonali się koszykarze z Ostrowa Wielkopolskiego. Stal świetnie rozpoczęła spotkanie od prowadzenia 10:0. Tener Mendel poprosił o przerwę i od tego momentu jego drużyna w końcu zaczęła grać. Po chwili było już tylko 12:11 dla Stali. Następnie trwała wymiana ciosów, a wynik był bliski remisu. Tylko na moment AZS „odjechał” gospodarzom na 27:21. Szybko jednak ta strata została zniwelowana.

Wynik spotkania rozstrzygnął się w połowie trzeciej kwarty, kiedy to po „trójce” Pawła Hybiaka Politechnika wyszła na prowadzenie 56:45. Gdy po rzucie Wojciecha Szawarskiego Stal przegrywała zaledwie 53:57, kibice gospodarzy liczyli, że ich ulubieńcy wygrają to spotkanie.

Nic bardziej mylnego. Fanów Stalówki szybko sprowadził na ziemię Piotr Gacek, który w niespełna sto sekund zdobył 7 punktów, uciszając ostrowiecką publiczność. Zawodnicy z Poznania do końca spotkania kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie i w pełni zasłużenie zabrali ze sobą łup w postaci kolejnego zwycięstwa.

BM Slam Stal Ostrów – AZS Politechnika Big-Plus Poznań 69:77 (17:15, 15:18, 19:23, 18:21)

Stal : Dymała 14, Żurawski 14, Olejnik 11, Szawarski 11, Dębski 7, Matczak 6, Kałowski 4, Kaczmarzyk 2, Chmielarz 0, Dryjański 0.

AZS Politechnika: Hybiak 14, Szydłowski 12, Baszak 10, Gacek 10, Stankiewicz 10, Metelski 7, Rostalski 6, Rzeczkowski 6, Ulchurski 2, Gierwazik 0, Kowalewski 0, Rutkowski 0.