AZS AWF Volkswagen Poznań / fot. Irek Pindral

AZS AWF Volkswagen Poznań przegrał na wyjeździe z liderem II ligi kobiet Spartą Oborniki 28:34. Jeszcze w 48. minucie meczu był remis.

Na początku spotkania gra toczyła się punkt za punkt. Pierwsze dwubramkowe prowadzenie wypracowały sobie zawodniczki z Poznania dopiero w 13. minucie. Po osiemnastu tablica wyników wskazywała 10:7 dla przyjezdnych, a wtedy gospodynie ruszyły do odrabiania strat i do wyrównania po 10 doszło już 120 sekund później. Następnie po wyrównanej walce do szatni na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem schodziły zawodniczki z Obornik.

Po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę AZS AWF rzucił się do ataku. Po dwunastu minutach poznanianki miały już cztery bramki przewagi, jednak gospodynie znów szybko wyszły z opresji i w czterdziestej ósmej minucie było już po 25. Wtedy Sparta rozpoczęła marsz po zwycięstwo. Na osiem minut przed końcem meczu zawodniczki z Obornik wypracowały sobie pięciobramkową przewagę, aby po godzinie wygrać 34:28 na własnym boisku.

– Mecz zdecydowanie był ciekawym widowiskiem dla wszystkich zgromadzonych w hali w Obornikach. Nasza drużyna weszła bardzo zmobilizowana na ten mecz. Od początku narzuciłyśmy swój styl gry i nasze przeciwniczki męczyły się bardzo w ataku pozycyjnym. Jednak przez kilka prostych błędów przeciwniczki dochodziły nas na remis bądź kilka punktów przewagi. Przez co po pierwszej połowie zeszłyśmy z boiska z jednobramkową stratą. Po przerwie weszłyśmy bardzo zmobilizowane, walczyłyśmy szybkie wznowienie i kontrę w naszym ataku dzięki czemu w 45. min wyszłyśmy na  czterobramkowe prowadzenie. Niestety nasz zespół pojawił się w okrojonym składzie i na końcówkę meczu brakowało sił. Nasze przeciwniczki wykorzystały nasze błędy i przez liczne kontry wyszły na wysokie prowadzenie w końcówce meczu, czego nie udało nam się nadrobić. Bardzo szkoda jest takiego meczu, tym bardziej ze zostawiłyśmy tam kawałek siebie – opisuje Sylwia Korniluk, bramkarka AZS AWF.

>>> Tabela i terminarz II ligi piłki ręcznej kobiet – grupa I

SKF KPR Sparta Oborniki – AZS AWF Volkswagen Poznań 34:28 (17:16)

Sparta Oborniki: Urszula Filoda 2, Sandra Niedzielska 2, Anna Żołyniak 7, Agata Wasiak 5, Martyna Matysek 4, Marta Łuszczyk 6, Joanna Gładecka 5, Małgorzata Kochańska, Marika Niezgodzka, Adrianna Zwolińska 1, Jesica Kaszkowiak 1, Alicja Durka 1.

Kary: 2 min. (M. Matysek).

AZS AWF: Sylwia Korniluk, Martyna Kaczmarek, Paulina Sowa 4, Blanka Sawicka, Alicja Ślęzak 11, Angelika Dziamska 2, Karolina Peda, Zuzanna Rychlewska, Dominika Lesińska 2, Marta Dobrołowicz, Natalia Jakubek 6, Aleksandra Bortkiewicz 3.

Kary: 4 min. (D. Lesińska)

 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz