warta-poznanWarta Poznań przegrała z Arką Gdynia 0:1 w pierwszym meczu rundy wiosennej. Jedyną bramkę w „Ogródku” zdobył w 36. minucie Tomasz Jarzębowski.

Nie udał się debiut w roli trenera Maciejowi Borowskiemu, jego podopieczni nie potrafili pokonać bramkarza rywali, sami zaś stracili jedną, decydującą dla wyniku, bramkę. W podstawowym składzie „Zielonych” wybiegło pięciu nowych piłkarzy – Wojciech Wilczyński, Michał Kołodziejski, Adam Gajda, Paweł Giel i Paweł Czoska.

Początek meczu był dość wyrównany, jednak po kilkunastu minutach Arka zaczęła narzucać swój styl gry, a piłkarze Warty sprawiali wrażenie zagubionych. Gdynianie groźnie atakowali, ale w najważniejszych momentach brakowało im precyzji. Wreszcie w 36. minucie goście zdobyli gola. Strzał głową Rafała Grzelaka obronił jeszcze Łukasz Radliński, jednak wobec dobitki niekrytego Jarzębowskiego był bez szans.

Dopiero po przerwie gospodarze zaczęli stwarzać sobie dogodne sytuacje pod bramką rywala, niestety najlepszych okazji nie wykorzystali Czoska i Tomasz Magdziarz. Arka nie pozostawała dłużna, w 80. minucie powinna prowadzić 2:0, jednak strzał Łukasza Zwolińskiego zatrzymał się na słupku, a dobitkę Michała Rzuchowskiego obrońcy wybili z linii bramkowej. Wynik nie uległ zmianie już do końca i porażka Warty stała się faktem.

Warta Poznań – Arka Gdynia 0:1 (0:1)

Bramka: 0:1 – Tomasz Jarzębowski (36.).

Warta: Łukasz Radliński – Wojciech Wilczyński, Maciej Wichtowski, Michał Kołodziejski, Adam Gajda – Alain Ngamayama, Paweł Giel, Tomasz Magdziarz (kapitan), Michał Jakóbowski (74. Marcin Trojanowski), Paweł Czoska (70. Mateusz Pogonowski) – Krzysztof Bartoszak (61. Igor Jurga).

Arka: Maciej Szlaga – Damian Krajanowski, Tomasz Jarzębowski, Bartosz Brodziński, Piotr Tomasik (77. Łukasz Zwoliński) – Rafał Grzelak (64. Radosław Pruchnik), Michał Rzuchowski (90. Paweł Brzuzy), Mateusz Szwoch, Piotr Kuklis, Marcin Radzewicz – Marcus Vinícius.

Żółta kartka: Paweł Czoska, Michał Kołodziejski, Wojciech Wilczyński – Mateusz Szwoch, Tomasz Jarzębowski.

Sędzia: Rafał Rokosz (Śląski ZPN).

Widzów: 2000.