Cztery złote, dwa srebrne i jeden brązowy medal to dorobek lekkoatletów AZS Poznań na 60. Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu. Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stawała Anna Jagaciak-Michalska.

26-letnia zawodniczka w skoku w dal wynikiem 6,49 m ustanowiła swój nowy rekord życiowy. Natomiast w trójskoku wygrała uzyskała 13,91 m. – Sezon halowy był wyśmienity w moim wykonaniu. Nigdy wcześniej zbliżałam się do granicy czternastu metrów w hali. Teraz nie dość, że przekraczałam tę granicę dwukrotnie, to jeszcze byłam bardzo regularna. Jestem niesamowicie zadowolona i jeżeli uda nam się te przygotowania przełożyć na sezon letni, oczywiście czeka mnie ciężka praca, to jestem pełna nadziei – mówi Jagaciak-Michalska.

Kolejny złoty medal dla AZS Poznań zdobył Remigiusz Olszewski. 23-letni sprinter czasem 6,62 s poprawił swój rekord życiowy. Drugi na mecie finiszował jego kolega klubowy Krzysztof Grześkowiak.

Na najwyższym stopniu podium stanęła także sztafeta AZS Poznań 4×400 m w składzie: Robert Bryliński, Ziemowit Dutkiewicz, Bartosz Lewandowski i Rafał Smoleń. Ich czas to 3.12,68.

Lewandowski oraz Smoleń startowali również w konkurencjach indywidualnych i obaj zdobyli srebrne medale oraz poprawiali rekordy życiowe. Pierwszy z nich w biegu na 200 m (21,46 s), a drugi na dystansie dwukrotnie dłuższym (47,22 s).

Natomiast w rzucie kulą brązowy medal zdobyła Agnieszka Maluśkiewicz z najlepszym wynikiem w sezonie 16,31 m.