Piłkarki Polonii Poznań zremisowały z Medykiem II Konin 1:1 w pierwszym meczu rundy wiosennej I ligi grupy północnej. Po tym spotkaniu zawodniczki ze stolicy Wielkopolski spadły na trzecie miejsce w tabeli.

Środowe spotkanie było bardzo wyrównane i remis jest wynikiem jak najbardziej sprawiedliwym. Obie drużyny miały kilka dogodnych okazji do zdobycie bramek. Medyk po pierwszej połowie powinien prowadzić dwa do zera, ale zmarnował dwie doskonałe sytuacje do strzelenia gola.

Polonia zdobyła gola tuż po rozpoczęciu drugiej połowy, kiedy to Agnieszka Szafran pokonała Syuzan Sirekanyan. Medyk wyrównał po godzinie gry. Niezdecydowanie i nieporozumienie w obronie poznanianek wykorzystała Aleksandra Sudyk.

TS Polonia Poznań – ZSGE Medyk II POLOmarket Konin 1:1 (0:0)

Polonia: Dominika Dewicka – Monika Nowak, Magdalena Kłosek (Zuzanna Filipiak), Barbara Kłosek, Laura Czudzińska, Dorota Czech, Anna Jacewicz, Katarzyna Ulikowska, Monika Marczak, Agnieszka Rezler (73. Aleksandra Tyl), Agnieszka Szafran.

Medyk II: Syuzan Sirekanyan – Dominika Woźniak, Ewa Sobolewska, Izabela Tracz, Wiktoria Trzcińska, Dominika Latuszek, Klaudia Adamczyk, Klaudia Łasicka, Emilia Libner, Daria Śliczner, Aleksandra Sudyk.