Biofarm Basket Junior Poznań - Trefl Sopot

Koszykarze Biofarmu Basket Junior Poznań przegrali z Zastalem Zielona Góra 50:68 w półfinale turnieju finałowego mistrzostw Polski do lat 20. W meczu o brązowe medale zawodnicy ze stolicy Wielkopolski zmierzą się z Treflem Sopot.

Relacja ze spotkania na oficjalnej stronie Biofarmu Basket na Facebooku (facebook.com/PBGJunior)

„W drugiej kwarcie gospodarze spotkania wypracowali sobie dwucyfrową przewagę wykorzystując naszą niemoc rzutową. Po przerwie potrafiliśmy jednak poderwać się do walki i dojść rywali na 3 punkty przy stanie 35-38. Po kilku nieudanych akcjach Zastal znów nam odskoczył. Nasza drużyna nie złożyła jednak broni i po serii 8-0 na początku 4 kwarty zbliżyliśmy się na 6 oczek. Przeciwnik jednak odpowiedział 11 punktami z rzędu odbierając nam nadzieję na awans do finału.

Najlepiej na parkiecie w naszej drużynie spisywał się dzisiaj Michał Marek, który zdobył 10 punktów i zebrał 6 piłek. W trudnych momentach do walki poderwał nas Michał Wielechowski zdobywca 9 punktów i 8 zbiórek.

Problemem była jednak fatalna skuteczność, pomimo oddania aż 30 rzutów za trzy, trafiliśmy ich zaledwie 5. O dzisiejszej porażce trzeba jednak szybko zapomnieć, bo już jutro o godzinie 11:00 spotkamy się w meczu o brąz z Treflem Sopot.

Dziękujemy licznie przybyłym Kibicom za wsparcie i doping.”

Zastal Zielona Góra – Biofarm Basket Junior Poznań 68:50 (14:11, 22:14, 15:12, 17:13)

Biofaram Basket: Marek 10 (6 zb.), Wielechowski 9 (2×3, 8 zb.), Wieloch 9 (1×3, 4 as.), Fiszer 6 (2×3, 7 zb.), Bręk 4 (4 zb.) oraz Szymczak 4, Pruefer 4, Taisner 2, Michalik 2, Krawiec i Ryżek 0.