KU AZS UAM Poznań - fot. Irek Pindral

Piłkarki AZS UAM Poznań przegrały na wyjeździe z LKS RB Kocur Głogówek 1:4 w meczu 11. kolejki Ekstraligi Futsalu. To czwarta porażka Akademiczek w tym sezonie. Podopieczne trenera Wojciecha Weissa zajmują piąte miejsce w tabeli.

Pierwsza część meczu należała do gospodyń, które zagrały rozważnie. Kocur skupił się bowiem na utrzymaniu piłki i co jakiś czas szarżował na bramkę AZS UAM. Akcje gospodyń były za każdym razem groźne i zmuszały naszą bramkarkę do widowiskowych, ale koniecznych parad. Natomiast poznanianki miały  problemy z konstruowaniem własnych akcji. Dlatego jednobramkowe prowadzenie ,,Kocura” to najniższy wymiar kary.

Druga połowa nic nie zmieniła. Dziewczyny z Głogówka wciąż grały po swojemu, a u przyjezdnych zabrakło kogoś kto da znak do ataku. Dopiero w ostatnich minutach meczu ofensywna gra zaczęła się układać futsalistkom ze stolicy Wielkopolski. Na zmianę rezultatu było już jednak za późno.

LKS RB Kocur Głogówek – AZS UAM Poznań 4:1 (1:0)

Bramki: Agata Sobkowicz (13., 22., 39.), Ilona Sotor (29.) – Agnieszka Grzechowiak (39. minuta).

Kocur: Marlena Miadzielec Barbara Kołodziejka – Emilia Pawłowska, Ilona Sotor, Daria Kasperska , Agata Sobkowicz, Andżelika Bielska, Aleksandra Dubiel, Maria Hadelko, Katarzyna Rudner, Magdalena Kościelniak, Beata Kiersztajn, Aneta Globisz, Anna Suchanek.

AZS UAM Poznań: Emilia Krajewska, Aleksandra Przybył – Adrianna Sypniewska, Agnieszka Grzechowiak, Alicja Busza, Żaneta Pawlik, Marta Zielińska, Dorota Czech, Magdalena Pawłowska, Hanna Olszańska, Paula Fronczak, Mariola Żyła, Laura Czudzińska, Karolina Grześkowiak.

źródło: uam-kobiety.futbolowo.pl