Prime Food Triathlon Przechlewo 2016 zakończył tegoroczny cykl Enea Tri Tour. Na starcie stanęło ponad 700 zawodników. Dopisali także kibice i wolontariusze, dzięki którym zawody miały niezapomnianą atmosferę.

Wśród mężczyzn najlepsi byli Bartosz Banach (na dystansie 112,99 km), Piotr Ławicki (na 56,5 km) i Igor Siódmiak (na 28,25 km). Wśród kobiet na najwyższym stopniu podium stanęły odpowiednio: Magdalena Lenz (112,99 km), Agnieszka Jerzyk (56,5 km) i Magdalena Wiśniewska (28,25 km).

W Przechlewie w dniach 3-4 września zawodnicy sprawdzili się w różnych konkurencjach (pływaniu, jeździe na rowerze i bieganiu). W sobotę odbyły się zawody indywidualne na dystansie 112,99 km oraz 28,25 km, a z kolei w niedzielę na dystansie 56,5 km. Na tym samym dystansie rozegrane zostały również sztafety. W kategorii mężczyzn tryumfował zespół Kawa Kamp 1 w składzie: Artur Mieloch, Łukasz Kalaszczyński i Marcin Kęsy.

Sportowe emocje

– Organizacja zawodów była bardzo dobra. Startowałem tutaj w zeszłym roku i postanowiłem pojawić się również w tym. Zwycięstwo zawsze cieszy, jednak najbardziej jestem zadowolony z pływania, bo to moja najsłabsza dyscyplina. Cieszę się, że z wyścigu na wyścig pokonuję swoje bariery i moja forma w wodzie jest coraz lepsza – mówił pierwszy na mecie dystansu 112,99 km Bartosz Banach.

Wtórowała mu Magdalena Wiśniewska, najlepsza wśród pań na 28,25 km: – To był dla mnie start na zakończenie sezonu. Zawsze mogło pójść lepiej, ale jestem bardzo zadowolona ze startu. Bardzo podobały mi się zawody – dodała.

Zadowolony ze swojego wyniku był także Piotr Ławicki, najlepszy uczestnik niedzielnej rywalizacji na 56,5 km: – Nie spodziewałem się tak udanego startu. Jak zobaczyłem czas na mecie, to byłem w szoku, jednak dzisiejsze warunki pogodowe i trasa sprzyjały szybkiemu ściganiu. Jest to mój drugi raz w Przechlewie i przyznam, że z przyjemnością tutaj wracam – powiedział zwycięzca tuż po wbiegnięciu na metę.

W zawodach wziął udział również Paweł Nowak, prezes zarządu firmy Prime Food i współorganizator imprezy. – Za nami wyjątkowy triathlonowy weekend. Jestem przekonany, że zawodnicy wyjeżdżają z Przechlewa z mnóstwem sportowych wspomnień i niezapomnianych wrażeń. Kibice, mieszkańcy i wolontariusze spisali się na medal, dodając #Tribohaterom sił na każdym kilometrze ich zmagań. Dziękuję wszystkim i gratuluję wspaniałej postawy – mówił Paweł Nowak.

– Już teraz zapraszam wszystkich na Prime Food Triathlon Przechlewo 2017. Zapisy planujemy rozpocząć jesienią i dotrzeć z informacją o święcie triathlonu i dobrej zabawy do jak największego grona pasjonatów triathlonu, również tych, którzy tak licznie odwiedzili nas w tym roku. Z okazji piątej, jubileuszowej edycji imprezy będziemy planować też wiele ciekawych atrakcji i jeszcze więcej niespodzianek już w okresie przygotowań – dodał.

Mistrzowskie podsumowanie

Prime Food Triathlon Przechlewo był ostatnią imprezą w ramach największego w Polsce cyklu imprez triathlonowych – Enea Tri Tour. Podczas imprezy rozegrane zostały Mistrzostwa Cyklu Enea Tri Tour.

– Na zakończenie cyklu Enea Tri Tour w Przechlewie poznaliśmy najlepsze zawodniczki i najlepszych zawodników spoza grupy PRO, którzy zajmowali najwyższe lokaty w imprezach cyklu Enea Tri Tour w tym sezonie – mówił Aleksander Rosa, rzecznik prasowy cyklu Enea Tri Tour.

– Na szczegółowe podsumowania przyjdzie jeszcze czas, jednak już teraz mogę powiedzieć, że był to bardzo pracowity sezon, pełen sportowych emocji w różnych lokalizacjach: Sierakowie, Charzykowy, Szczecinie, Poznaniu, Bydgoszczy – Borównie i Przechlewie, które w mistrzowskim stylu zwieńczyło tegoroczny sezon – podkreślił.

Niezapomniane wrażenia

Niesamowity klimat imprezy stworzyli również okoliczni i przyjezdni kibice oraz wolontariusze, dla których organizatorzy przygotowali moc dodatkowych atrakcji. Wśród nich były: koncert zespołu Ryczące Dwudziestki, konkursy kibicowania i typowania, strefa fitness, pokazy zumby i flyboardów oraz zabawy dla dzieci.

Impreza miała również wymiar charytatywny – zorganizowane zostały: Dzień Krwiodawstwa, odsłona akcji #dobropowraca, akcja informacyjna Chojnickiego Banku Żywności czy zbiórka kilometrów w ramach akcji „Naszym celem pomaganie poprzez rower i bieganie”.

Wyniki Prime Food Triathlon Przechlewo 2016: http://sts-timing.pl/event/triathlon-przechlewo.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments