Koszykarki Poznań City Center AZS przegrały u siebie z Dekoreksem Pabianice 51:55 w pierwszym meczu o 3. miejsce I ligi. Rewanż odbędzie się w najbliższą niedzielę w Pabianicach.

Akademiczki dobrze rozpoczęły spotkanie. Po pierwszej kwarcie prowadziły 18:12, ale na początku drugiej części spotkania Dekorex odrobił wszystkie straty i było 20:20. AZS zdołał jednak ponownie zbudować minimalną przewagę. Poznanianki tuż po rozpoczęciu drugiej połowy meczu wygrywały 28:23.

Kolejne trzy minuty prawdopodobnie zadecydowały o wyniku spotkania. Podopieczne trenera Ryszarda Barańskiego w tym czasie nie zdobyły ani jednego punktu. Problemów z trafianiem do kosza nie miały za to zawodniczki Dekoreksu, które po serii 12:0, wyszły na prowadzenie 35:28, a tuż przed końcem trzeciej kwarty pabianiczanki wygrywały już 44:33.

Akademiczki nie poddały się jednak i odrobiły wszystkie straty. Po celnym rzucie Kingi Woźniak za trzy punkty na niespełna dwie minuty przed końcem spotkania AZS przegrywał tylko dwoma punktami 49:51. Niestety w końcówce doświadczone koszykarki Dekoreksu nie dały sobie odebrać zwycięstwa.

W kolejnym spotkaniu poznanianki miały fatalną skuteczność rzutów z gry. Tym razem było to 32% (18/56). Pabianiczanki trafiały prawie co drugą próbę – 46% (24/52). Przyjezdne wygrały także walkę na tablicach. W zbiórkach były lepsze 35 do 25.

Poznań City Center AZS – Dekorex Pabianice 51:55 (18:12, 8:11, 12:21, 13:11)

AZS: Kinga Woźniak 15 (3×3), Magdalena Idziorek 9 (1×3), Magdalena Koperwas 8, Weronika Telenga 6, Karolina Budeń 6 (2×3), Żaneta Durak 5, Barbara Skowronek 2, Elżbieta Giedrojć 0, Daria Marciniak 0.

Dekorex: Leona Jankowska 18, Dorota Sobczyk 15, Joanna Bogacka 9, Renata Piestrzyńska 6, Aleksandra Dziwińska 5, Angelika Kowalska 2, Marta Błaszczyk 0, Anna Krajewska 0, Joanna Szałecka 0.