MUKS Poznań - AZS Politechnika Korona Kraków / fot. Irek Pindral

Koszykarki MUKS Poznań, po przerwie na finałowy turniej mistrzostw Polski do lat 22, wróciły do rywalizacji w I lidze. W środę pokonały u siebie AZS Politechnikę Koronę Kraków 62:42.

Poznanianki w Gdyni spisały się bardzo dobrze, zdobywając brązowy medal. Jednak kilkudniowy turniej był mocno wyczerpujący dla kilku zawodniczek. Dlatego w środę pierwszoligową drużynę wsparły koszykarki z pierwszego zespołu.

I to właśnie Żaneta Durak (13 punktów), Magdalena Idziorek (11 punktów) oraz Barbara Skowronek (6 punktów i 10 zbiórek) poprowadziły MUKS do zwycięstwa.

Poznaniaki w pierwszej kwarcie rozbiły krakowianki 16:4. Przez kolejne 30 minut gospodynie w pełni kontrolowały sytuację na parkiecie i w pełni zasłużenie wygrały 62:42. Po tym zwycięstwie MUKS zajmuje 6. miejsce.

MUKS Poznań – AZS Politechnika Korona Kraków 62:42 (16:4, 13:14, 17:11, 16:13)

Szczegółowe statystyki dostępne są tutaj.