Drużyna Wiary Lecha zagrała swój pierwszy mecz w tym sezonie w klasie okręgowej Poznań (wschód) i wygrała go 3:0 mierząc się na własnym boisku z Vitcovią Witkowo.

Drużynie Wiary Lecha już od rozpoczęcia spotkania szło lepiej od przeciwników. Od początku meczu swoje sytuacje podbramkowe mieli Marcin Smuniewski i Michał Niedźwiedzki. W 25. minucie Sebastian Smelkowski przypieczętował dominacje gospodarzy, strzelając gola z główki po dośrodkowaniu Tomasza Smury.

Zaledwie sześć minut później Łukasz Wyka został sfaulowany w polu karnym, a Smura pewnie wykorzystał „jedenastkę”. Pierwsza połowa zakończyła się więc rezultatem 2:0 dla gospodarzy.

Na początku drugiej części meczu drużyna Vitcovii Witkowo miała kilka ciekawych akcji. Dwie z nich mogły się nawet zostać zakończone bramkami. W 70. minucie Michał Niedźwiedzki miał kolejną stuprocentową sytuacje, ale lekko przestrzelił.

Wkrótce potem ten sam futbolista został sfaulowany w polu karnym i sędzia wskazał na wapno. Do drugiego rzutu karnego ponownie podszedł Smura. Wykorzystał go ustalając wynik meczu na 3:0.

Drużyna Wiary Lecha – Vitcovia Witkowo 3:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Smelkowski (25.), 2:0 Smura (31. – karny), 3:0 Smura (72. – karny)

Drużyna Wiary Lecha: Michał Pecold – Mateusz Nowak (71. Michał Dąbrowski), Maciej Smuniewski, Maciej Łaszyński, Sławomir Makowski – Jan Makowski (75. Jakub Pawlaczyk), Stanisław Makowski – Michał Niedźwiecki (79. Jakub Drzewiecki), Tomasz Smura, Łukasz Wyka – Sebastian Smelkowski (89. Piotr Makowski)

Czerwona kartka: Łukasz Wyka (za dwie żółte kartki)

Żółte kartki: Mateusz Nowak, Łukasz Wyka, Sławomir Makowski, Sebastian Smelkowski