Wiktoria Rutkowska z lewej - fot. Polski Związek Tenisowy

Wiktoria Rutkowska z AZS Poznań w parze z Igą Świątek z Mery Warszawa wygrały grę podwójną do lat 14 jednego z najbardziej prestiżowych turniejów juniorskich na świecie Eddie Herr International. W Bradenton w USA dopiero w finale debla do lat 12 przegrali jej koledzy klubowi Dawid Taczała i Mikołaj Lorens.

Rutkowska i Świątek w meczu o tytuł pokonały rozstawione z numerem pierwszym reprezentantki gospodarzy Nicole Conrad i Caty McNally 6:4, 6:4. 14-letnia Wiktoria walczyła na Florydzie także w grze pojedynczej. Rozstawiona z trzynastką „Toja” w drugiej rundzie kwalifikacji wygrała z Kanadyjką Genevieve Quenville 6:0, 6:1, a następnie pokonała Amerykankę Katyę Townsend 6:4, 7:5.

W rundzie finałowej Rutkowska wygrała z Kanadyjką Adelaide Lavery 6:2, 6:4, a w pierwszym meczu turnieju głównego przegrała z rozstawioną z numerem szóstym Amerykanką Caty McNally 4:6, 4:6.

Do półfinału w rywalizacji chłopców do lat 12 awansował natomiast Dawid Taczała. Utalentowany zawodnik AZS Poznań pokonał najpierw z Johna China z USA 6:2, 6:1, a następnie Bradleya Paliskę z Francji 6:4, 3:6, 6:3 oraz Pedro Diasa z Brazylii 6:4, 4:6, 6:3. W ćwierćfinale Taczała wyeliminował Kanadyjczyka Ilyę Tirapolsky’ego 6:2, 6:3. Jednak w kolejny spotkaniu lepszy od niego okazał się Amerykanin Zane Khan 2:6, 2:6.

Dawid Taczała i Mikołaj Lorens osiągnęli duży sukces w grze podwójnej. Reprezentanci AZS Poznań dopiero w finale przegrali z braćmi Khan Earisem i Zanem 0:6, 6:4, 1:0(5).

Eddie Herr International Junior Championships to jeden z największych turniejów młodzieżowych na świecie. Odbywa się w akademii Nicka Bolletierego w Bradenton na Florydzie, gdzie wychowało się mnóstwo tenisowych gwiazd. Od 16 grudnia Rutkowska i Taczała wezmą udział w jeszcze bardziej prestiżowej imprezie o nazwie Junior Orange Bowl w Miami uznawanej za nieoficjalne mistrzostwa świata.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments