Daria Marciniak (Poznań CIty Center AZS) - fot. Wojciech Klepka

Koszykarki Poznań City Center AZS pokonały u siebie Hajduk Kominki AZS PWSZ II Gorzów Wielkopolski 61:46. W drużynie ze stolicy Wielkopolski ponownie błyszczała Daria Marciniak, która zapisała na swoim koncie 27 punktów i 14 zbiórek.

Ostatni tydzień był niezwykle zajęty dla Akademiczek, które musiały rozgrywać mecze co trzy dni. Komplet wygranych pokazał jednak, że trener Ryszard Barański i jego syn Michał wiedzą jak odpowiednio przygotować drużynę do dużego wysiłku. Mogliśmy się o tym przekonać zwłaszcza w niedzielę.

Poznanianki po pierwszej połowie przegrywały 27:33, ale w drugiej części spotkania dały popis swoich umiejętności. Nie dopadło ich zmęczenie, tylko z każdą minutą zdobywały coraz większą przewagę na parkiecie. Nie do powstrzymania była zwłaszcza Daria Marciniak. 20-letnia zawodniczka w 20 minut zdobyła 20 punktów.

Gorzowianki kompletnie nie potrafiły poradzić sobie z rozpędzonymi Akademiczkami. Przyjezdne w ostatnich dwóch kwartach zdobyły w sumie zaledwie 13 punktów. Natomiast koszykarki ze stolicy Wielkopolski zwycięstwem 61:46 umocniły się na prowadzeniu w tabeli I ligi grupy B.

Poznań City Center AZS – Hajduk Kominki AZS PWSZ II Gorzów 61:46 (18:18, 9:15, 17:5, 17:8)

Poznań City Center AZS: Daria Marciniak 27, Magdalena Wojdalska 12, Elżbieta Giedrojć 11, Kinga Woźniak 8, Karolina Budeń 3, Marcelina Pawlikowska 0, Paulina Adamowicz 0, Patrycja Szelągowska 0.

Hajduk Kominki AZS PWSZ II Gorzów: Beata Jaworska 15, Alicja Witkowska 8, Daria Stelmach 7, Katarzyna Jaworska 6, Natalia Sobek 5, Claudia Trębicka 2, Kinga Kominek 0, Karolina Szałas 0, Patrycja Łojek 0, Jagoda Szczęsna 0.