W niedzielę, 26 marca Waterpolo Poznań zmierzyło się na wyjeździe z zespołem WTS Polonia Bytom. Podwójne zwycięstwo w 6 kolejce Ekstraklasy przyniosło drużynie z Poznania kolejne 5 punktów i utrzymanie pozycji wicelidera tabeli. Pierwsze spotkanie poznańscy waterpoliści wygrali po rzutach karnych, natomiast mecz rewanżowy w regulaminowym czasie 5:8. Najlepszymi zawodnikami dwumeczu zostali bramkarz Polonii Dawid Jung oraz poznaniacy Tomasz Różycki i Paweł Wielogórski.

Rundę rewanżową Mistrzostw Polskich w piłce wodnej zawodnicy Waterpolo Poznań rozpoczęli w tym sezonie na basenie w Gliwicach. W ciągu jednego dnia rozegrali dwa spotkania z gospodarzami – drużyną WTS Polonia Bytom. Pierwszy mecz miał dla poznańskiego zespołu dramatyczny przebieg. Gospodarze uzyskali prowadzenie 5:3 już w pierwszej kwarcie i praktycznie do końca spotkania mieli duże szanse na zwycięstwo. Poznaniacy doprowadzili jednak w ostatnich minutach meczu do remisu 10:10 i pokonali bytomian w rzutach karnych 3:4.

W meczu rewanżowym do gospodarzy należała już tylko pierwsza kwarta. W pozostałych prym wiedli gracze Waterpolo Poznań. W połowie spotkania prowadzili 4:5 i w kolejnych 16 minutach powiększyli swoją przewagę do 3 bramek. Drugie z niedzielnych spotkań wygrali ostatecznie 5:8, zdobywając w całym dwumeczu kolejne 5 punktów.

Za nami dwa bardzo trudne spotkania. Rozegraliśmy je jednego dnia, w mocno osłabionym składzie ze względu na sprawy osobiste kilku zawodników. Tym bardziej cieszą nas zdobyte punkty i dalsze szanse na walkę w tym sezonie o złoty medal – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan Waterpolo Poznań.

Niedziela, 26 marca, pierwszy mecz:

WTS Polonia Bytom – Waterpolo Poznań 10:10, rz.k. 3:4 (5:3,3:3,1:1,1:3)

Paweł Handze (bramkarz), Paweł Rękawek, Bartłomiej Kowalewski (3), Oskar Szymonik (1), Tomasz Różycki (2), Igor Cagalinec (1), Paweł Wielogórski (2), Jakub Goździak, Eryk Kalinowski (1) oraz trener Jacek Maciąg.

Niedziela, 26 marca, rewanż:

WTS Polonia Bytom – Waterpolo Poznań 5:8 (3:2,1:3,0:2,1:1)

Paweł Handze (bramkarz), Paweł Rękawek, Bartłomiej Kowalewski (2), Oskar Szymonik (2), Tomasz Różycki (1), Igor Cagalinec, Paweł Wielogórski (1), Jakub Goździak (2), Eryk Kalinowski oraz trener Jacek Maciąg.