Waterpolo Poznań / foto Piotr Rychter

W 5 kolejce Ekstraklasy Waterpolo Poznań pokonało na własnym basenie aktualnego mistrza Polski, Arkonię Szczecin. W ostatnim dwumeczu rundy jesiennej poznaniacy zdobyli 4 punkty i wrócili na pozycję wicelidera. Sobotnie spotkanie w Termach Maltańskich zakończyło się w regulaminowym czasie remisem 8:8. W rzutach karnych lepsi okazali się niestety szczecinianie, wygrywając ostatecznie pierwszy mecz 10:12. W niedzielnym rewanżu poznańscy waterpoliście nie zawiedli kibiców i pewnie zwyciężyli 9:6. Najlepszymi zawodnikami dwumeczu zostali bramkarze Paweł Handze i Michał Diakonów oraz szczecinianin Robert Sekuła.

W ostatni weekend zawodnicy Waterpolo Poznań ponownie wrócili na pozycję wicelidera Ekstraklasy piłki wodnej. Po dwóch niezwykle zaciętych i wyrównanych meczach pokonali aktualnego mistrza Polski, Arkonię Szczecin. Zdobyte w 5 dwumeczu kolejne 4 punkty dały poznaniakom szansę na dalszą walkę w rundzie rewanżowej o mistrzostwo Polski. Do lidera tabeli – ŁSTW OCMER UŁ, tracą obecnie jedynie 5 punktów.

Sobotni mecz w Termach Maltańskich trzymał kibiców w napięciu do ostatnich sekund gry. W pierwszych 8 minutach prowadzenie objęli goście 0:2 i mimo kolejnych akcji poznaniaków do końca 3 kwarty utrzymywali jedno- lub dwubramkową przewagę.  Ostatnia kwarta należała jednak do piłkarzy Waterpolo Poznań, którzy na 1,5 minuty przed końcem spotkania wyrównali na 8:8. W rzutach karnych trudno im było pokonać najlepszego bramkarza polskiej ligi Michała Diakonowa i cały mecz zakończył się wygraną Arkonii Szczecin 10:12. Najlepszymi zawodnikami sobotnich rozgrywek wybrano rewelacyjnie grających tego dnia bramkarzy obu zespołów.

Pierwsza połowa niedzielnego rewanżu należała do szczecinian, którzy po 16 minutach prowadzili 2:3. Dwie kolejne kwarty radykalnie zmieniły jednak sytuację w basenie. Poznaniacy doprowadzili do remisu 5:5, a w 23 minucie spotkania celny strzał Bartka Kowalewskiego przełamał w końcu hegemonię mistrza Polski. W ostatniej kwarcie piłkarze Waterpolo Poznań wbili kolejne 3 gole, a dzięki kapitalnej obronie Pawła Handze stracili już tylko jeden. Mecz rewanżowy zakończył się wynikiem 9:6, a MVP ogłoszono ponownie bramkarza z Poznania oraz Roberta Sekułę z Arkonii Szczecin.

Zwycięstwo w pierwszym w tym sezonie dwumeczu z mistrzem Polski to nasz ogromny sukces. Pozwala nam dalej myśleć o mistrzostwie Polski i na pewno wzmacnia morale całego zespołu przed rundą rewanżową. Dedykujemy je naszemu wieloletniemu zawodnikowi Arturowi Wróblowi, który w lutym przegrał swój ostatni, bardzo nierówny mecz z ciężką chorobą. W niedzielę pożegnaliśmy go w Termach Maltańskich minutą ciszy wspólnie z piłkarzami Arkonii Szczecin oraz przybyłymi na mecz kibicami  – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan Waterpolo Poznań.