Po dwóch porażkach przyszedł czas na zwycięstwo. Piłkarze Warty Poznań pokonali w meczu kontrolnym Górnika Zabrze 2:1. Bramki dla Zielonych zdobyli dwaj Łukasze – Spławski i Białożyt.

W pierwszej odsłonie lepiej zaprezentowali się podopieczni Macieja Brosza. Górnicy wygrywali od 24. minucie po bramce Łukasza Wolsztyńskiego. Na wyrównanie trzeba było czekać dwadzieścia siedem minut.

Wtedy Łukasz Spławski dał remis Zielonym pokonując Grzegorza Kasprzika. W 73. minucie było już 2:1 dla Dumy Wildy. Wówczas Łukasz Białożyt pewnie wykorzystał jedenastkę.

Tomasz Bekas w Opalenicy testował Tomasza Dejewskiego (z Lecha Poznań) oraz  Michała Cywińskiego (z Wdy Świecie).

Warta Poznań – Górnik Zabrze 2:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Łukasz Wolsztyński (24.), 1:1 Łukasz Spławski (51.), 2:1 Łukasz Białożyt (73. – karny)

Warta: Mateusz Filipowiak – Jakub Kiełb, Artur Marciniak, Tomasz Dejewski, Nikodem Fiedosewicz (59. Miłosz Brylewski) – Alain Ngamayama (73. Adrian Szynka), Łukasz Białożyt – Krzysztof Biegański, Gracjan Goździk (59. Michał Cywiński), Michał Ciarkowski – Łukasz Spławski (73. Jan Paczyński).

Górnik: Grzegorz Kasprzik – Michał Teichman, Bartłomiej Gajda, Michał Ambrosiewicz, Tomasz Lisowski – Mikołaj Juchacz (46. Szymon Żurkowski), Sebastian Czupa (46. Daniel Wajsak) – Roman Gergel, Łukasz Wolsztyński, Lukas Stratil (61. Dariusz Pawłowski) – Szymon Skrzypczak (67. Krzysztof Kiklaisz).