Przed wtorkowym spotkaniem z Wdą Świecie poza pierwszą osiemnastką znalazło się pięciu piłkarzy z pierwszej drużyny Warty. Od 30. minuty meczu z Wdą do kontuzjowanych kolegów z zespołu musiał dołączył Filip Brzozowski. Wiemy co komu dolega.

Zawodnikami, których kibice nie mogli widzieć na boisku we wtorek byli Wojciech Onsorge, Alain Ngamayama, Łukasz Spławski, Łukasz Białożyt oraz Tomasz Koziorowski. Od 30. minuty poza placem gry był także Filip Brzostowski.

Onsorge cały czas zmaga się z kontuzją zerwania troczków rzepki, której doznał w jednym ze sparingów przed rundą rewanżową. W tym sezonie już nie wystąpi.

Kapitan „Zielonych” miesiąc temu w meczu Okręgowego Pucharu Polski z TPS-em Winogrady Poznań zerwał więzadła w kostce. Sam zainteresowany na pytanie, ile będzie pauzować, odpowiedział nam wtedy: – Teoretycznie powinien być to miesiąc, ale zobaczymy czy wszystko będzie się układało. Najwyraźniej nie układa się tak jak powinno, bo minęło już ponad trzydzieści dni od doznania urazu.

Zaś podstawowy napastnik „Dumy Wildy” Łukasz Spławski nie wystąpił w dwóch ostatnich bataliach, gdyż naderwał mięsień czworogłowy podczas meczu z Jarotą Jarocin. Od następnego tygodnia może zacznie treningi wraz z kolegami z drużyny, niemniej to nic pewnego.

Kolejnym nieobecnym jest Łukasz Białożyt. Były zawodnik „Kolejorza” także odniósł kontuzję mięśniową. Niestety nie udało nam się ustalić, kiedy „Biały” wróci na boisko przy DD12.

Tomasz Koziorowski zaś wypadł z meczowej osiemnastki, ponieważ miał problem z nogą. A dokładniej rzecz ujmując wybił sobie palec u stopy.

Ostatnim z pauzujących jest Filip Brzostowski. Popularny „Brzoza” już podczas sobotniego spotkania z Nielbą Wągrowiec skarżył się na bóle mięśniowe. We wtorek wystąpił z Wdą, ale tym razem nie dotrwał do końca. Z powodu bólu zszedł z boiska, a zastąpił go Dawid Czerniejewicz. Warto odnotować, że „Czarny” jest jednym z piłkarzy Warty, który także miał w tej rundzie uraz, ale został on już całkowicie wyleczony.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments