Magda Linette awansowała do ćwierćfinału turnieju ITF ENGIE Open de Cagnes-sur-Mer o puli nagród 100 tysięcy dolarów. Poznanianka bez straty seta pokonała Aleksandrę Krunić.

Linette na początku kwietnia grała w Katowicach, gdzie odpadła w ćwierćfinale. Od tego czasu nie brała udziału w żadnym turnieju i przygotowywała się do sezonu na mączce ceglanej.

W Cagnes-sur-Mer idzie jej bardzo dobrze. Rozstawiona z numerem czwartym Polka w pierwszej rundzie wygrała z Francuzką Anais Van Cauter 6:4, 6:0. W meczu o ćwierćfinał 24-letnia tenisistka ze stolicy Wielkopolski zmierzyła się z Aleksandrą Krunić.

Magda Linette bez większy problemów pokonała Serbkę 6:3, 6:4. Zwycięstwo to da jej powrót do pierwszej setki rankingu WTA. Poznanianka w ćwierćfinale zmierzy się ze Stefanie Voegele. Obie zawodniczki grały ze sobą w tym roku w Katowicach, gdzie na nawierzchni twardej w trzech setach lepsza była Polka.