Reprezentacja Polski do lat 20 wygrała z Białorusią 73:34 w pierwszym meczu na mistrzostwach dywizja A we włoskim Udine. W piątek biało-czerwone zmierzą się z Włoszkami.

W dwunastce na turniej najlepszych juniorek starszych na Starym Kontynencie znalazły się Kinga Woźniak i Daria Marciniak, które w zeszłym sezonie reprezentowały Poznań City Center AZS. Trener Krzysztof Koziorowicza do Włoch zabrał także urodzone w stolicy Wielkopolski Dominikę Owczarzak i Julię Adamowicz. Wychowanki MUKS oraz AZS Poznań w zeszłym sezonie reprezentowały odpowiednio CCC Polkowice i Wilki Morskie Szczecin.

Adamowicz w zaledwie 19 minut zdobyła 13 punktów, co było najlepszym wynikiem wśród Polek. Natomiast Marciniak wystarczyło tylko 8 minut, aby zdobyć 9 punktów i 6 zbiórek. Niestety w tym czasie sędziowie odgwizdali jej aż cztery faule. Statystyki Owczarzak to 24 minuty, 5 punktów, 5 zbiórek, 4 przechwyty i 3 asysty. Natomiast Woźniak w 23 minuty zapisała na swoim koncie 5 punktów, 7 zbiórek, 2 przechwyty i 2 asysty.

Polki w pierwszej fazie turnieju grają w grupie B, gdzie oprócz Białorusi i Włoch jest jeszcze Holandia. Do kolejnej rundy awansują po trzy najlepsze drużyny z czterech grup.

Polska – Białoruś 73:34 (27:6, 17:9, 15:11, 14:8)

Polska: Monika Naczk 10, Angelika Stankiewicz 7 (1), Katarzyna Jaworska 7, Dominika Owczarzak 5 (1), Anna Jakubiuk 3 oraz Julia Adamowicz 13 (1), Karolina Puss 10 (2), Daria Marciniak 9, Kinga Woźniak 5 (1), Magdalena Szajtauer 2, Beata Jaworska 2 i Monika Skrzecz 0.

Szczegółowe statystyki dostępne są tutaj.