JTC MUKS Poznań
JTC MUKS Poznań - fot. facebook.com/muxpoznan

JTC MUKS Poznań pokonał JAS-FBG Sosnowiec 70:52 w ostatnim meczu pierwszej rundy rozgrywek. Dzięki temu zwycięstwu podopieczne trenerki Iwony Jabłońskiej zapewniły sobie 3. miejsce, z którego przystąpią do drugiego etapu I ligi.

Drużyna ze Śląska była lekkim faworytem sobotniego spotkania. Sosnowiczanki pokonały poznanianki w pierwszym meczu, do tego miały więcej zwycięstw na koncie, oraz miały serię czterech zwycięstw z rzędu. W ich składzie nie brakuje również zawodniczek z dużym doświadczenie na boiskach Basket Ligi Kobiet.

Zgodnie z tradycją JTC MUKS ponownie nie najlepiej rozpoczął mecz. Pierwszą kwartę wygrały przyjezdne 24:17. Głównie dzięki Marcie Dobrowolskiej, która w 10 minut zdobyła 12 punktów. Jeszcze na początku drugiej części spotkania po trójce Agaty Chaliburdy podopieczne trenera Mirosława Orczyka prowadziły 27:19, ale już po chwili było 28:27 dla poznanianek.

Sosnowiczanki zdołały jeszcze wygrać pierwszą połowę 35:34. Jednak po przerwie na boisku dominował JTC MUKS. Na początku trzeciej kwarty gospodynie „odjechały” rywalkom na 45:36 i z każdą minutą powiększały przewagę. Ostatecznie drużyna ze stolicy Wielkopolski wygrała 70:52.

W sobotę bardzo dobrze grę prowadziła Aleksandra Dziwińska, która rozdała aż 12 asyst. Na uwagę zasługuje również double-double Barbary Skowronek (18 punktów i 10 zbiórek).

JTC MUKS zakończył rywalizację w pierwszym etapie rozgrywek na 3. miejscu w grupie B. W kolejnej fazie po pięć najlepszych drużyn z obu grup będzie rywalizowało o awans do ostatniej rundy rywalizacji o awans do Basket Ligi Kobiet.

JTC MUKS Poznań – JAS-FBG Sosnowiec 70:52 (17:24, 17:11, 15:7, 21:10)

JTC MUKS Poznań: Barbara Skowronek 18, Magdalena Idziorek 15, Aleksandra Dziwińska 10, Ramona Casimiro 9, Zuzanna Puc 6, Klaudia Gertchen 5, Sylwia Siemienas 3, Julia Tyszkiewicz 2, Julia Drop 2, Patrycja Klatt 0, Karolina Olszewska 0, Anita Plucińska 0.

JAS-FBG Sosnowiec: Marta Dobrowolska 14, Patrycja Kaczor 11, Paulina Dąbkowska 8, Kinga Bandyk 7, Lucyna Kotonowicz 3, Agata Chaliburda 3, Paulina Kuras 2, Paulina Antczak 2, Marlena Deko 2, Agnieszka Feja 0.