AZS UAM Poznań - fot. Irek Pindral

Po przegranej 1:3 na wyjeździe siatkarze AZS UAM Poznań wygrywają u siebie ze Stoczniowcem Gdańsk 3:0 w meczu 14. kolejki II ligi. Dzięki tej wygranej ich szanse na awans do fazy play-off mocno wzrosły.

Podopieczni trenera Damiana Lisieckiego dobrze weszli w sezon po zimowej przerwie, choć na początku spotkania przewaga przechodziła raz w ręce gospodarzy, a raz w ręce gości. Po bardzo nerwowej końcówce siatkarzom AZS UAM Poznań udało się wygrać pierwszego seta 31:29.

Drugi partia spotkania przebiegała pod dyktando gospodarzy. Poznaniacy kontrolowali grę i zdobytą na początku przewagę doprowadzili do końca. Ty razem UAM był lepszy do 23.

Trzeci set znowu należał do drużyny ze stolicy Wielkopolski. Podopieczni Damiana Lisieckiego uciekli Stoczniowcom na 4 punkty i prowadzili wynikiem 17:13. Wtedy do gry drużyny wkradł się kryzys. Gdańszczanie dogonili poznaniaków i końcówka seta zapowiadała się nerwowo. Przełom i przebudzenie gospodarzy nastąpił, kiedy na tablicy pojawił się wynik 21:20. Wtedy zawodnicy UAM zaczęli odskakiwać rywalom i ostatecznie wygrali trzecią partię do 23.

– Gra była całkiem dobra. Ciągle zmagamy się z problemami zdrowotnymi, w każdym meczu kogoś brakuje i myślę, że te braki widać. Na pewno my, jako zawodnicy je odczuwamy. Liczą się jednak trzy punkty. Mecz ten był ważny z tego powodu, że zostawiliśmy jeszcze dalej za sobą ekipy z Gdańska, Nakła i Świnoujścia i możemy się skupić na walce o play-offy – podsumował spotkanie libero poznaniaków Rafał Mucha.

Siatkarze AZS UAM Poznań zrewanżowali się przeciwnikom za porażkę, której doznali w listopadzie. Wtedy po czterosetowym boju mecz padł łupem Stoczniowców. Następny mecz poznaniacy zagrają w Kołobrzegu z UKS OPP Powiat Kołobrzeski Kołobrzeg.

AZS UAM Poznań – GKS Stoczniowiec Gdańsk 3:0 (31:29, 25:23, 25:23)

AZS UAM: Bartosz Sobstyl, Miłosz Lipski, Marcin Szczechowicz, Radosław Róg, Damian Lisiecki, Rafał Mucha (L), Kamil Radzikowski, Przemysław Sas, Mateusz Dymecki, Rafał Stasiński, Kacper Jankowski.

MVP spotkania: Marcin Szczechowicz (AZS UAM Poznań)