Podium szermierczych mistrzostw Polski we florecie / fot. pzszerm.pl

Hanna Łyczbińska (AZS UAM Poznań) zdobyła złoty medal szermierczych mistrzostw Polski w szermierce. Na drugim stopniu podium stanęła jej koleżanka klubowa Marika Chrzanowska, a trzecia był Małgorzata Wojtkowiak (AZS AWF Poznań).

Łyczbińska w eliminacjach wygrała wszystkie sześć walk. Następnie w 1/32 pokonała Natalię Gołębiowską (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:11. W kolejnym pojedynku Łyczbińska zwyciężyła nad Aleksandrą Jeglińską (UKS De La Salle Gdańsk) 15:3, a w ćwierćfinale wyeliminowała Martynę Synoradzką 15:12.

W półfinale spotkały się dwie siostry bliźniaczki. W rodzinnej walce Hanna wygrała z Martą Łyczbińską 15:11. W finale 26-letnia zawodniczka AZS UAM Poznań była lepsza od Mariki Chrzanowskiej 15:8.

Hanna Łyczbińska to jedyna florecistka, która będzie reprezentowała Polskę na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.