Warta Poznań - KKS 1925 Kalisz
Warta Poznań - KKS 1925 Kalisz / fot. Irek Pindral

Piłkarze Warty Poznań zremisowali w sobotnie popołudnie na stadionie przy Drodze Dębińskiej z KKS 1925 Kalisz 0:0. „Zieloni” w ostatniej kolejce potrzebują przynajmniej remisu do wygrania grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi.

Na początku meczu przeważali gospodarze. W 12 minucie po rzucie rożnym Bartosz Kieliba uderzył piłkę głową tuż nad bramką. Z kolei dziesięć minut później strzał Jana Paczyńskiego z ostrego kąta obronił bramkarz gości Marcin Żółtek.

W końcówce pierwszej połowy kaliszanie przejęli inicjatywę. W 40. minucie w starciu sam na sam kapitan gości Iwelin Kostow nie był w stanie pokonać bramkarza gospodarzy Mateusza Filipowiaka.

Pierwszy strzał w drugiej części meczu należał do Krzysztofa Biegańskiego. Napastnik Warty w 50. minucie uderzył niecelnie z dystansu na bramkę KKS-u. Chwilę później gracze z Kalisza stworzyli sobie kilka dogodnych okazji na objęcie prowadzenia, jednak żadna z nich nie zakończyła się bramką.

W 77 minucie sędzia podyktował rzut karny dla gości. Strzał z jedenastu metrów Marcina Tomaszewskiego obronił jednak Filipowiak. Pięć minut później okazję miała Warta, ale z rzutu wolnego minimalnie niecelnie uderzył Dominik Chromiński.

W 89. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył zawodnik „Warciarzy” Tomasz Koziorowski. Mimo gry w osłabieniu podopieczni trenera Tomasza Bekasa w końcówce stworzyli sobie dogodną okazję do strzelenia zwycięskiej bramki. Piłkę po dośrodkowaniu Szynki uderzył Michał Ciarkowski, ale skuteczną interwencją popisał się Żółtek.

Mimo utraty punktów Warta pozostała liderem tabeli, ponieważ wicelider Pelikan Niechanowo przegrał na wyjeździe z Wdą Świecie 1:2. Z kolei wyjazdowe spotkanie Lecha II Poznań z Ostrovią zostało przełożone z powodu awarii autokaru drugiej drużyny Kolejorza.

Warta Poznań – KKS 1925 Kalisz 0:0

Poznań: Mateusz Filipowiak – Miłosz Brylewski (60. Tomasz Koziorowski), Artur Marciniak, Bartosz Kieliba, Nikodem Fiedosewicz (46. Dawid Czerniejewicz) – Adrian Laskowski, Filip Brzostowski – Krzysztof Biegański, Łukasz Białożyt (72. Dominik Chromiński), Michał Ciarkowski – Jan Paczyński (84. Adrian Szynka).

Kalisz: Marcin Żółtek – Marcin Tomaszewski, Stajko Stojczew, Damian Czech, Łukasz Grabowski, Mateusz Gawlik, Michał Grzesiek, Błażej Ciesielski, Iwelin Kostow, Kauode Balogun, Adam Majewski (77. Jakub Budrowski).