Polonia Poznań - Unifreeze Górzno / fot. Irek Pindral

Polonia Poznań wygrała z Unifreeze Górzno 3:0 i utrzymała się w I lidze. Jednak piłkarki tego klubu nie są pewne swojej przyszłości. Zamiast relacji publikujemy komentarz przysłany przez „wkurzonego kibica”.

„Zamiast komentarza, wiadro goryczy!

Panie z Polonii w swoim ostatnim meczu I ligi udowodniły, że mają więcej ambicji od władz klubowych. Głównie od tzw. prezesa klubu Andrzeja Powstańskiego. Ten tzw. prezes nawet w ostatnim meczu odwalił siarę. W czym problem? Ano nie potrafił zapewnić dla drużyny gości kilku butelek zwykłej wody!

Kierowniczka drużyny gości osobiście musiała udać się do pobliskiego dyskontu, aby  zapewnić dla swoich zawodniczek minimum przyzwoitości na mecz. Uwaga, dzień był wyjątkowo parny oraz duszny, a więc i spożycie płynów było oczywistością,  normalnością! Normalnością dla ludzi normalnych, nie dla prezesa klubu Polonia Poznań!

Panie z Polonii Poznań musiały ten ostatni mecz w lidze wygrać, aby utrzymać drużynę na tym poziomie rozgrywek. I to uczyniły. Jednak jak się okazało, nie po raz pierwszy,  że poziom trzymają zawodniczki, a władza klubu trzyma się jedynie koryta klubowego!

Pytanie. Co będzie z tym klubem, sekcją, w przyszłości? W kolejnym sezonie? Z tym prezesem i z tym zarządem to jedynie dalsze dołowanie i obciach dla miasta, które stawia na sport !

Ale kogo taki stan rzeczy obchodzi? Lokalne władze? MAJĄ TO GDZIEŚ! Władze sportowe?
Eee, oni nawet nie wiedzą o istnieniu tego klubu, tej sekcji!!! No cóż, stawianie na sport to nie to samo, co lecenie w kulki przez osobników z minionej epoki!

Wielki SZACUN dla zawodniczek, dla ich bliskich, dla kibiców. A wieprzki związkowe niech dalej tkwią przy korycie.”

Pisownia oryginalna. Podpisano „wkurzony kibic”.

Polonia Poznań – Unifreeze Górzno 3:0 (1:0)

Bramki: Laura Czudzińska (6.), Karolina Grześkowiak (52.), Ewelina Zalaszewska (65.).

Polonia: Dominika Dewicka (85. Małgorzata Anusiak) – Renata Nowak (55. Dorota Czech), Monika Nowak, Laura Czudzińska, Zuzanna Filipiak ( 70. Aleksandra Tyl), Anna Jacewicz, Karolina Grześkowiak (85. Joanna Lewandowska), Zuzanna Sawicka, Alicja Zając, Ewelina Zalaszewska, Alicja Busza (80. Sandra Beszterda).

Żółta kartka: Alicja Busza (Polonia).

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments