poznan-openGrzegorz Panfil wygrał z Niemcem Peterem Gojowczykiem i awansował do ćwierćfinału challengera Poznań Open. W półfinale przeciwnikiem 25-letniego tenisisty z Zabrza będzie z Bośniakiem Damirem Dżumhurem.

W pierwszym secie Panfil (377 ATP) dwukrotnie przełamał Gojowczyka (165 ATP) 6:3. W drugiej partii lepszy o breaka był Niemiec 5:7. W decydującym secie Panfil przełamał rywala w ósmym gemie, a następnie wygrał punkt i cały mecz przy swoim serwisie. Jedyny zawodnik biało-czerwonych, który pozostał w turnieju, tym samym powtórzył swój wynik sprzed pięciu lat, gdy również grał w ćwierćfinale Poznań Open.

W kolejnym meczu przeciwnikiem Polaka będzie Damir Dżumhur (250 ATP). Bośniak gra bardzo dobrze w Poznaniu. W pierwszej rundzie wyeliminował ł turniejową „dwójkę” Francuza Guillaume Rufina, a w środę łatwo pokonał Niemca Bjoerna Phau (6:2, 6:1).

W czwartek dokończona zostanie druga runda singla. Na piątek zaplanowano ćwierćfinały.