Za nami pierwszy dzień kwalifikacji do challengera ATP Poznań Open.

W Parku Tenisowym Olimpia rozegrano w sobotę 11 pojedynków – 3 z nich były w ramach pierwszej rundy eliminacji, a 8 to starcia drugiej rundy. Na udział w turnieju kwalifikacyjnym zdecydowało się ostatecznie 19 zawodników, w tym aż 10 Polaków.

Najkrócej trwał pojedynek Macieja Lorenza z Mariano Kestelboimem. Polak nie będzie dobrze wspominał soboty na poznańskich kortach, bowiem nie udało mu się ugrać choćby jednego gema. Argentyńczyk w niedzielę zmierzy się z Niemcem Julianem Onkenem, który w sobotnie popołudnie grał z Piotrem Grynkowskim. Polak w końcówce trzeciego seta poddał mecz z powodu kontuzji.

Z dobrej strony zaprezentował się kibicom 21-letni Karol Drzewiecki. W pierwszej rundzie po zaciętym meczu wyeliminował doświadczonego Tomasza Bednarka. W najpóźniej rozegranym sobotnim spotkaniu zmierzył się z kolei z eliminacyjną „jedynką” – Andrem Ghemem. Polak nie wystraszył się faworyzowanego rywala, jednak ostatecznie uległ 3:6, 4:6. Brazylijczyk zmierzy się z Ukraińcem Danylo Kaleniczenką, który wyeliminował Macieja Smołę. Polak przegrał 3:6, 6:7.

W niedzielę na kortach zobaczymy zatem Polaka, dwóch Argentyńczyków, Estończyka, Szweda, Ukraińca, Niemca i Brazylijczyka. Liczymy na Macieja Rajskiego!

Informacja prasowa Poznań Open 2017/zdjęcia własne redakcji.

 

 

 

 

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments