Koszykarki Poznań City Center AZS wygrały w środę niezwykle ważny mecz. Akademiczki pokonały dotychczasowego lidera I ligi AZS Uniwersytet Warszawski 69:43 i zastąpiły ten zespół na pierwszym miejscu w tabeli.

Poznański zespół przystąpił do meczu mocno osłabiony. Z powodów zdrowotnych drużyny nie pomógł poprowadzić trener Ryszarda Barańskiego. Udanie zastąpił go jednak jego syn Michał.

Zawodniczki Poznań City Center AZS bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie. Nie miały żadnych problemów ze zdobywaniem punktów, a dzięki dobrej postawie w obronie wymuszały niecelne rzuty warszawianek. Po pierwszej kwarcie gospodynie prowadziły 14:10.

W drugiej części meczu Akademiczki cały czas powiększały przewagę. W cztery minuty „odjechały” rywalkom ze stanu 20:14 na 30:15. Na niemoc swojej drużyny trener zareagował trener Maciej Gordon, który zdecydował się grać strefą w obronie. Przyniosło to znakomity efekt. Zmuszone do oddawania rzutów z dystansu poznanianki kompletnie przestały trafiać do kosza. Przez 12 minut zdobyły zaledwie cztery punkty.

Przyjezdne oczywiście wykorzystały tę sytuację i na cztery minuty przed końcem trzeciej kwarty przegrywały już tylko 35:36. Jednak w kolejnej akcji Magdalena Wojdalska w końcu przerwała niemoc Poznań City Center AZS zza linii 6,75 m i podopieczne trenera Barańskiego wróciły do swojej normalnej dyspozycji. Trzecia kwarta zakończyła się ich prowadzeniem 44:37.

W ostatniej części spotkania świetnie przygotowane pod względem fizycznym poznanianki kolejny raz w tym sezonie „włączyły szósty bieg” i zabiegały zawodniczki Uniwersytetu Warszawskiego, które w tej części meczu miały aż siedem strat. Dotychczasowe liderki I ligi w czwartej kwarcie zdobyły zaledwie 6 punktów, co kosztowało je porażkę 43:69 oraz stratę pierwszego miejsca w tabeli na rzecz Poznań City Center AZS.

Poznań City Center AZS – AZS Uniwersytet Warszawski 69:43 (14:10, 18:13, 12:14, 25:6)

Poznań: Kinga Woźniak 20, Daria Marciniak 18 (17 zbiórek i 5 przechwytów), Elżbieta Giedrojć 10 (4 asysty), Patrycja Szelągowska 9 (9 zbiórek),  Magdalena Wojdalska 6 (5 przechwytów), Paulina Adamowicz 4, Kinga Banach 2 , Agata Siwińska, Joanna Rzeszutek, Marcelina Pawlikowska, Karolina Budeń, Maria Adamczak.

Warszawa: Magdalena Romanek 15, Monika Bieniek 10, Katarzyna Sobczyńska 7, Anna Pawłowska 5, Sylwia Zabielewicz 4, Justyna Owczarek 1, Żaneta Kijanowska 1.