AZS UAM Poznań - fot. Irek Pindral

Siatkarze AZS UAM Poznań w pięciu setach przegrali wyjazdowe spotkanie ze Stalą Grudziądz. Po tym meczu „Akademicy” zajmują 7. miejsce na 9 drużyn w II lidze.

Sobotni mecz rozpoczął się dla gości obiecująco. Podopieczni trenera Damiana Lisieckiego wygrali pierwszego seta do 18, następnie przegrali do 20, ale trzecia partia ponownie zakończyła się ich zwycięstwem. Niestety to był koniec dobrej gry poznaniaków w Grudziądzu.

W czwartym secie Stal rozbiła AZS UAM 25:16, by ostatecznie zakończyć spotkanie, wygrywając tie-breaka 15:9. To kolejna wyjazdowa porażka drużyny z Poznania.

Podopieczni Damiana Lisieckiego po sześciu rozegranych meczach mają na swoim koncie zaledwie dwa zwycięstwa. Przed szansą na kolejne staną już 21 listopada, kiedy na swoim terenie podejmą drużynę NTS Trójka Nakło. Oby i tym razem kibice zgromadzeni w hali przy Zagajnikowej ponieśli AZS UAM do zwycięstwa.

Stal Grudziądz – AZS UAM Poznań 3:2 ( 18:25, 25:20, 23:25, 25:16, 15:9)

AZS UAM Poznań: Bartosz Sobstyl, Radosław Róg, Miłosz Lipski, Rafał Mucha (L), Rafał Stasiński, Damian Piórkowski, Kamil Radzikowski, Kacper Jankowski, Przemysław Sas, Damian Lisiecki, Mateusz Dymecki, Bartosz Konsek.