Wiara Lecha - Wielkopolska Komorniki / fot. Irek Pindral

Efektowne zwycięstwo TPS Winogrady, remis Wiary Lecha oraz porażka Polonii to wyniki naszych drużyn w 19. kolejce wschodniej grupy poznańskiej klasy okręgowej.

Zawodnicy z Winograd byli zdecydowanymi faworytami swojego meczu. Lipno w tym sezonie wygrało zaledwie jedno spotkanie na wyjeździe. Spotkanie ułożyło się zgodnie z przewidywaniami. Już w 2. minucie Kamil Lulka otworzył wynik spotkania, a kwadrans później dośrodkowanie ten sam chciał dośrodkować i trafił do bramki Lipna.

Na kolejne gole trzeba było czekać do drugiej połowy. W 68. minucie na 3:0 podwyższył Marian Wesołowski. Następnie do siatki rywali trafił Mateusz Walczyk, a wynik spotkania ustalił Ernest Maćkowiak.

Goście kończyli mecz w osłabieniu, ponieważ w 82. minucie czerwoną kartkę dostał Eryk Przybyła. TPS po wygranej z Lipnem zajmuje 3. miejsce w tabeli.

TPS Winogrady – Lipno Stęszew 5:0 (2:0)

Bramki: Lulka (2., 16.), Wesołowski (68.), Walczyk (71.), Maćkowiak (88.).

TPS: Witold Apanasewicz – Artur Bania, Marcin Cofta, Mikołaj Fręśko (75. Jakub Sobański), Mateusz Jaś (60. Maciej Grabowski), Piotr Krzewina (60. Mateusz Walczyk), Łukasz Leda, Kamil Lulka, Ernest Maćkowiak, Jakub Nowacki (80. Radosław Czerniawski), Marian Wesołowski.

Wiara Lecha już w 11. minucie straciła gola z rzutu karnego. Jedenastka została słusznie podyktowana za faul bramkarza Roberta Klimczaka. Gospodarze wyrównali w 17. minucie za sprawą Michała Niedźwiedzkiego.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy na 2:1 dla gospodarzy podwyższył Maciej Łaszyński. Goście doprowadzili do remisu w 62. minucie. Spotkanie może zakończyć się jednak walkowerem, ponieważ w drużynie z Komornik grał prawdopodobnie nieuprawniony zawodnik. Na razie Wiara Lecha jest 8. w tabeli.

Wiara Lecha – Wielkopolska Komorniki 2:2 (1:1)

Bramki: Kwaśniak, Smuniewski – Wojciechowski, Plewa.

Wiara Lecha: Robert Klimczak – Tomasz Kwaśniak, Maciej Łaszyński, Jan Makowski (70. Artur Adamski), Piotr Makowski, Sławomir Makowski, Stanisław Makowski, Michał Niedźwiedzki, Patryk Olaszczyk, Maciej Smuniewski, Tomasz Smura.

Przedostatnia w tabeli Polonia Poznań przegrała na wyjeździe z Kłosem Zaniemyśl 1:3. Dla gospodarzy dwukrotnie trafił Artur Pankowski i raz Wiktor Strojny.

Kłos Zaniemyśl – Polonia Poznań 3:1