Płock szczęśliwy dla poznanianek

0

Zawodniczki Reflex AZS AWF Volkswagen Poznań zajęły 4. miejsce w silne obsadzonym turnieju w ramach European Beach Handball Tour. W Płocku grał także KS AP Poznań.

„Akademiczki” już przed turniejem wiedziały, że czeka je niezwykle trudne zadanie. Akademiczki trafiły bowiem do „grupy śmierci”, w której znalazł się między innymi aktualny Mistrz Polski – Gru Juko Piotrków Trybunalski, reprezentacja Norwegii czy holenderski Camelot – trzeci zespół ostatnich klubowych mistrzostw Europy.

W pojedynku inauguracyjnym AZS AWF musiał uznać wyższość kadry Norwegii, jednak kluczowe w kontekście awansu do najlepszej czwórki okazały się dwa kolejne mecze – z Warszawa Skład oraz Gru Juku Piotrków Trybunalski. To właśnie ten ostatni pojedynek „ustawił” sytuację w grupie i w ostatecznym rozliczeniu wykluczył zespół z Piotrkowa z walki o czołowe lokaty płockiej imprezy.

I choć poznanianki niespodziewanie uległy w kolejnym meczu reprezentacji Polski do lat 16, to w pozostałych grupowych pojedynkach z drużynami z Holandii (Camelot i reprezentacją U18) pokazały, że należy im się gra o medale.

Ostatecznie Reflex zakończył turniej na 4. miejscu, ulegając w pojedynku półfinałowym ekipie z Kowalewa Pomorskiego, a w małym finale ponownie przegrywając z Norweżkami.

Najlepszą prawoskrzydłową imprezy wybrano zawodniczkę AZS AWF, Karolinę Pakosz. – Atmosfera turnieju w Płocku od zawsze nam sprzyjała, tak było również tym razem. Był to drugi z trzech turniejów tegorocznych MP, więc wiedziałyśmy, że każdy mecz jest na wagę złota. Przez dwa dni rozegrałyśmy aż 8 spotkań, co kosztowało nas sporo zdrowia. W fazie grupowej przegrałyśmy tylko dwa mecze i uważam, że to świetny wynik, ponieważ mierzyłyśmy się z bardzo dobrymi ekipami. Jestem bardzo dumna ze swojej drużyny, bo pokazała w Płocku charakter i waleczność! Wśród nas jest kilka zawodniczek, dla których to dopiero pierwszy sezon zmagań na piasku, a mimo to stanowią o sile naszego zespołu. Ostatecznie turniej zakończyłyśmy na 4. miejscu, a w klasyfikacji Mistrzostw Polski na 2. Czekamy teraz niecierpliwie na turniej w Gdańsku, gdzie rozstrzygnie się kto stanie w tym roku na podium Mistrzostw Polski – powiedziała Karolina Pakosz.

Natomiast zawodniczki KS AP Poznań wygrały w Płocku jedno spotkanie. Pokonały Jutrzenkę Płock w meczu grupowym 2:0.

Polscy plażowicze w Gdańsku spotkają się w dniach 23-24. lipca. Będzie to ostatni w tym roku turniej, w którym drużyny powalczą o tytuły najlepszych w kraju.