Marcin Robak po zdobyciu zwycięskiej bramki w meczu z Lechią Gdańsk - fot. Irek Pindral

Lech Poznań wygrał z Arką Gdynia 1:0 w ostatnim meczu kontrolnym na zgrupowaniu w Kępie koło Sochocina. Jedyną bramkę zdobył  w 90. minucie Marcin Robak.

Spotkanie odbyło się na boisku w Ostródzie, a obie drużyny stworzyły wiele ciekawych akcji. Mecz lepiej rozpoczęli lechici, którzy w początkowych minutach mieli dobre okazje do strzelenia gola, ale ani Łukasz Trałka ani Maciej Makuszewski nie zdołali umieścić piłki w siatce.

W kolejnych fragmentach sparingu inicjatywę przejęli gdynianie, lecz niewiele z tego wynikało. Godny uwagi był jedynie strzał Yannicka Kakoko, który minął słupek bramki Jasmina Buricia. W 26. minucie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Trałka.

Przed przerwą szansę miał jeszcze Dariusz Formella, ale Konrad Jałocha nie dał się zaskoczyć. Druga połowa nie różniła się wiele od pierwszej części gry. Oba zespoły przeprowadzały groźne akcje i oddawały strzały, ale zawodziła je skuteczność, bądź na posterunku byli obaj bramkarze.

Dużo emocji mieliśmy w samej końcówce meczu. Najpierw Burić wyszedł obronną ręką z sytuacji sam na sam, a po chwili uderzenie Szymona Pawłowskiego odbiło się od słupka i wpadło w ręce bramkarza gdynian.

Ostatnie słowo należało jednak do lechitów. Dobre podanie Radosława Majewskiego wykorzystał Marcin Robak i półwolejem trafił do siatki. To zdecydowało o skromnym zwycięstwie Kolejorza.

Lech Poznań – Arka Gdynia 1:0 (0:0)

Bramka: Robak (90.)

Lech: Jasmin Burić – Tomasz Kędziora (67. Kebba Ceesay), Paulus Arajuuri (46. Lasse Nielsen), Maciej Wilusz, Robert Gumny – Łukasz Trałka (26. Maciej Gajos) , Abdul Aziz Tetteh – Maciej Makuszewski, Dariusz Formella (67. Radosław Majewski), Szymon Pawłowski – Nicki Bille (46. Marcin Robak)
.
Arka: Konrad Jałocha (46. Pavels Steinbors) – Iwan Truboczkin (46. Tadeusz Socha), Michał Marcjanik (46. Krzysztof Sobieraj), Dawid Sołdecki (46. Marcin Kalkowski), Paweł Wojowski (46. Marcin Warcholak) – Yannick Kakoko (46. Antoni Łukasiewicz), Damian Mosiejko (46. Rashid Yussuff) – Marcus da Silva (46. Dawid Tomczak, 72. Przemysław Stolc), Mateusz Szwoch (46. Grzegorz Tomasiewicz), Miroslav Bożok (46. Adrian Błąd) – Dariusz Zjawiński (46. Rafał Siemaszko).